Депутати-"самогубці" не підуть із Ради з порожніми руками?
Близько 5 мільйонів гривень одержать в якості компенсації за невикористану відпустку понад 150 депутатів БЮТ і "Нашої України", які склали свої мандати.
Як пише газета "Дело", кожному з них належить 45-денна відпустка, що компенсується в розмірі двох зарплат з урахуванням надбавок і премій.
Відповідно до закону про статус народних депутатів, у випадку дострокового припинення повноважень Верховної Ради нардеп має право на грошову допомогу в розмірі триразової заробітної плати.
Також після завершення повноважень депутат може безкоштовно лікуватися в установах, до яких він був прикріплений під час роботи в Раді.
Залишаться у власності представників опозиції і квартири, які вони встигли одержати.
Як пише видання, новоселами встигли стати 6 осіб від БЮТ і одна від "Нашої України". Ще 8 опозиціонерів одержали компенсацію на придбання житла. Загальна сума таких виплат складає 4 млн. грн.
Близько 40 депутатів від опозиції повинні будуть звільнити готелі "Київ" і "Україна", у яких проживають.
У той же час, мінімально щомісячний доход депутата складає 23-24 тисячі гривень.
За словами заступника голови регламентного комітету парламенту Сергія Саса, у цю суму входить оклад депутата в розмірі 6,1 тис. грн. З урахуванням премій і надбавок сума виростає до 13,5-14,5 тис. грн. Якщо депутат очолює підкомітет або комітет, його доход може досягти і 17 тисяч.
Комуніст Володимир Оплачко додає до цієї суми 10 тис. грн., які щомісяця одержує кожен депутат "на здійснення депутатських повноважень".
Парламентарі самі вирішують, куди витратити цю суму. Вони кажуть, що часто вона йде на добродійність або партійні нестатки. Крім того, певні суми можуть іти на штат помічників.
Крім того, пише "Дело", з цього року кожен з депутатів одержав робочий ноутбук і безлімітний пакет мобільного зв'язку.
Як відзначає видання, з початку своєї роботи парламент V скликання витратив близько 750 млн. грн. У тому числі, за словами Саса, 51 млн. грн. на місяць коштувала робота Верховної Ради минулого року і 68 млн. грн. цього, хоча детальний кошторис парламенту залишається закритим документом.