В Раді перерва, бо сторони не можуть домовитися про явку і мандат
В засіданні Верховної Ради оголошена перерва до 14 години.
Про це повідомив спікер Олександр Мороз. Він попросив зібратися лідерів фракцій на нараду.
Мороз також повідомив, що тільки що повернувся з переговорів з президентом.
За його словами, на зустрічі йшлося про необхідність дотримання заяви, підписаної 27 травня.
"Не треба втручатися в судову гілку влади, треба, щоб позиції заяви дотримувалися всіма суб’єктами", - заявив спікер.
Він також повідомив, що тривають дискусії щодо змін до закону про вибори та імперативного мандату, які входять в пакет документів по виходу з політичної кризи.
"Ми зіткнулися з гострими дискусіями щодо змісту тих документів, які треба розглядати тут. Не випадково, що робоча група працювала над ними три місяці і не знайшла спільної мови. І за вчорашній день знайти компроміс непросто", - зазначив Мороз.
"Нашими колегами з опозиції категорично не сприймається норма, яка визначає бар’єр явки для виборів. Ми виходимо з того, що не може бути обраний парламент при 70% явки, а позачергові вибори проводяться, коли приходять 20%, і перекреслюють волю 70%", - пояснив він.
"Це може бути лише коли вибори проводяться в неконституційний спосіб, коли нав’язуються думки, і люди протестуючи не йдуть на вибори. Так як це було по указах, коли за два місяці мали провести те, на що потрібно три місяці", - додав Мороз.
Також, за його словами, не сприймається поправка до закону про державний реєстр, бо "ми передбачаємо використати можливості державного реєстру для того, щоб можна було сподіватися на більш-менш чесне визначення кількості учасників виборів".
Крім того, є розходження щодо голосування громадян, які перебувають за кордоном. Коаліція пропонує використати дані прикордонної служби.
"Треба мати на увазі, що у нас за кордоном перебуває близько 7 мільйонів громадян. І якщо ми будемо голосувати тут за них, то ви можете уявити, які будуть результати", - зазначив спікер.
Але найбільші дискусії велися навколо імперативного мандату. На думку Мороза, це "великий анахронізм і диктат над депутатом".
Він проти того, щоб партія мала право виключити депутата.