У Росії назвали Ющенка "людиною із сумнівною легітимністю"
Глава Фонду ефективної політики Гліб Павловський не виключає можливості проведення нових виборів у Верховну Раду, однак упевнений, що силової конфронтації в країні не буде.
На його думку, хоча на Україні "знову виникла небезпека територіальної розбіжності за політичною ознакою", швидше за все, що протиборчі сторони "спочатку полякають один одного, а через якийсь час будуть домовлятися".
"У сформованій ситуації необхіден високий ступінь активності Москви", - сказав Павловський.
"Цей ресурс посередництва може бути і має бути використаний Москвою, яка також не зацікавлена в хаосі на Україні, і може також зіграти посередницьку роль, яку їй не вдалося зіграти у 2004 році", - відзначив він.
Віце-спікер Держдуми РФ Сергій Бабурін вважає, що президент України, ухваливши рішення про розпуск Верховної Ради, зробив "вчинок, гідний серйозного політика".
"У той же час, варто визнати, у нього не було вибору, тому що лише розпуск Ради дозволяв йому зберегти свою політичну репутацію. У противному випадку він втрачав цю репутацію цілком і беззастережно", - вважає Бабурін.
Депутат Держдуми РФ Костянтин Затулін вважає, що ланцюг наступних після проголошення указу подій може привести до непередбачених наслідків.
Він відзначив, що "ультимативність помаранчевих росла в міру того, як Партія регіонів намагалася продемонструвати якусь відповідальність як основна партія урядової коаліції, і звернути увагу на необхідність збереження України".
"Помаранчеві" зарвалися. Цілком зрозуміло, що цим указом вони демонструють, що єдність України їм абсолютно непотрібна", - сказав депутат.
Торкаючись позиції Росії у сформованій ситуації, Затулін висловив думку, що "з цього моменту Росії варто розглядати президента Віктора Ющенка як людину із сумнівною легітимністю".
Разом з тим, на його думку, Росії не слід вплутуватися у внутрішньоукраїнський конфлікт, однак "Росія повинна прикласти всі зусилля, щоб зупинити чуже втручання у справи України".
Як вважає Затулін, Росія має "повне право продемонструвати, на чиїй стороні знаходяться наші симпатії й антипатії".
Крім того, на його думку, російський МЗС "у разі потреби має відкликати посла Віктора Чорномирдіна для консультацій у ситуації, що склалася.