Банки Європи побачили в Україні застій і схожість з Італією
Просування економічних реформ в Україні затягується через конституційну кризу, що зберігається, вважає голова представництва Європейського банку реконструкції та розвитку Камен Захарієв.
"Бізнес навчився жити в умовах загострення політичної ситуації, тому навряд чи нинішня ситуація істотно знизить бізнес-оптимізм", - сказав він на прес-конференції в Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Однак треба пам'ятати, що задачами уряду має бути просування реформ, а тут в Україні спостерігається застій", - додав Захарієв.
Він нагадав, що коли в 2003 році почав працювати в Києві, уряд заявляв про вступ у Світову організацію торгівлі до кінця року й у ЄС через 10 років, однак через понад три роки ситуація залишилася на тому ж рівні.
"Тобто три роки втратили", - констатував Захарієв.
На його думку, нинішня політична криза - це лише загострення конституційної кризи, що уже давно існує в Україні.
Водночас, голова представництва французького банку BNP Paribas в Україні Домінік Меню сказав журналістам, що "не бачить ніякої політичної кризи". "А бачу переговори", - додав він.
Меню навів приклади недавніх загострень політичної ситуації в Румунії, Угорщині, Польщі, висловивши думку, що така ситуація в цілому характерна для країн Центральної і Східної Європи.
"Україну потрібно порівнювати з Італією", - запропонував представник BNP Paribas, пояснивши, що часті зміни урядів не заважають економіці цієї країни швидко рости, а політичне загострення в столиці мало впливає на ситуацію в найбільших регіональних центрах.
Як відомо, ЄБРР за станом на 1 січня 2007 року підписав в Україні 133 проекти на загальну суму понад EUR2,87 млрд.