У Європі сподіваються, що Яценюк помирить Януковича і Ющенка?
Вище керівництво Європейського Союзу розцінює участь у заходах під час візиту до Брюсселю прем'єра Віктора Януковича і новопризначеного міністра закордонних справ Арсенія Яценюка як "ознаки консолідації влади в Україні".
Про таку реакцію керівників Євросоюзу на візит повідомив в інтерв'ю журналістам глава місії України при ЄС Роман Шпек.
"Надзвичайно важливим було для Верховного представника ЄС Хав'єра Солани, для президента Європейської Комісії Жозе Мануеля Баррозу, для президента Європейського парламенту Ганса-Герта Поттерінга побачити, що прем'єр і міністр закордонних справ працюють разом", - сказав він.
"Було сказано в багатьох вступах і коментарях, що "для нас (для представників ЄС) це - визначені ознаки консолідації влади, це демонстрація того, що ви починаєте знаходити взаєморозуміння в країні, і даєте в правильний час правильні сигнали для ваших стратегічних партнерів у Брюсселю. Це дуже важливий і давно необхідний крок", - процитував висловлення європейської сторони Шпек.
Він охарактеризував перший візит у Брюссель міністра закордонних справ як "насичений, результативний і ефективний візит".
"Не дивлячись на те, що це була перша зустріч з європейським комісаром з питань зовнішніх відносин і європейської політики сусідства Бенітою Ферреро-Вальднер, вони говорили про ті речі, які є для нас і актуальними і надзвичайно важливими.
"Головне те, що міністр активно включається в ту роботу, яка мала бути пророблена в Україні вже давно, яка, можливо, не робилася протягом року - у вироблення конкретної позиції української сторони, яку ми хочемо презентувати на переговорах щодо нової поглибленої угоди", - відзначив глава місії.
Український дипломат підкреслив, що мова йде "не про назву, а про тип угоди".
"Нова посилена угода може бути й угодою про асоціацію або угоду європейського типу. Але для того, щоб документ міг претендувати на такі назви, він має бути сильним в усіх напрямках співробітництва", - сказав Шпек.
Крім того, глава місії назвав "дуже гарними і змістовними" зустрічі в Європейському парламенті.
Шпек повідомив, що делегація ЄС, яка приїжджає до Києва на другий раунд переговорів 2-3 квітня починає роботу з робочого сніданку з міністром. "Це теж важливо", - констатував український дипломат.
За його словами, найближчим часом може відбутися другий візит Яценюка в Брюссель, у ході якого також відбудеться робоча зустріч із Соланою для обговорення порядку денного і формування пріоритетів.
Інтерфакс-Україна