🎄 Скін для карток від "Української правди" тепер в Monobank 🎁

Конституційному Суду радять розпуститися, доки його не взяли в заручники

Вівторок, 27 березня 2007, 15:22

Член Вищої ради юстиції, голова Всеукраїнської юридичної ради Союзу юристів Степан Гавриш вважає, що Конституційний Суд повинен піти у відставку.

Про це Гавриш заявив на прес-конференції в Києві у вівторок, повідомляє Обком з посиланням на УНІАН.

На його думку, проблема КС "є ключовою і пов'язана з тим, що суд на сьогодні не працює і більше 8 місяців не може прийняти жодного рішення".

"Конституційний Суд професійно виконувати свої обов'язки не може. КС повинен усвідомити, що він сьогодні або стане політичним заручником і буде політизований, і буде нести відповідальність за свої політичні рішення", - відзначив він.

"Кращим виходом з цієї ситуації – це подати у відставку і сформувати новий суд", – переконаний Гавриш.

Він додав, що мова може йти тільки про саморозпуск, оскільки процедури дострокової відставки суддів КС немає, за винятком порушення суддею присяги, у чому обвинуватити суддів не можна.

За словами Гавриша, у цьому напрямку необхідно вести діалог у робочій групі на предмет внесення змін у Конституцію.

Він також вважає, що КС має бути двопалатним, із уведенням спеціальної функції з розгляду скарг громадян при порушенні конституційних прав і свобод.

Гавриш відзначив, що судді повинні призначатися тільки президентом і парламентом, причому при голосуванні 300 депутатів, щоб у цьому процесі брала участь і опозиція.

"Судді не повинні бути представниками політичної більшості. Так ми незабаром прийдемо до того, що вся судова система і всі органи влади, які будуються через парламент, будуть так чи інакше належати політичній більшості", - сказав він.

На переконання Гавриша, у такому випадку можна одержати працюючий КС, що на сьогодні є політизованим.

"Боротьба за КС матиме важку перспективу для України. Спроба сформувати для КС функцію з формування української влади, тобто надання владних повноважень поза Конституцією, приречене", - додав він.

Водночас, Гавриш підкреслив, що рішення КС – це єдине рішення в Україні, що не може бути ніким оскаржене й опротестоване, тобто має силу більшу, ніж Конституція, яку можна змінити парламентом.

"У цих умовах відповідальність КС за свої рішення є особливою. Можливо, саме це є причиною того, що КС не приймає жодних рішень дотепер", - відзначив він.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: