Російський МЗС здивувався пасажам СБУ
Міністерство закордонних справ Росії здивоване заявою Служби безпеки України про те, що заява мера Москви Юрія Лужкова щодо статусу Криму суперечить Конституції України.
Про це сказано в коментарі МPC Росії у зв'язку із заявами прес-секретаря голови СБУ щодо висловлювань Лужкова.
"У Москві із щирим здивуванням ознайомилися із заявами прес-секретаря голови Служби безпеки України на брифінгу щодо висловлювань мера Москви Юрія Лужкова 21 лютого в Севастополі, що відбувся в Києві 14 березня ", - сказано в коментарі.
У коментарі повідомляється, що СБУ інкримінує Лужкову висловлювання, які мають деструктивний характер і перешкоджають реалізації українською владою своєї зовнішньополітичної лінії.
"Особливо "удався" прес-службі СБУ пасаж, що заяви Лужкова ... суперечать статті 1 Конституції України, що з ним збираються провести профілактичну бесіду і що мерові Москви загрожує адміністративна відповідальність", - сказано в коментарі.
За інформацією МЗС Росії, Лужков під час перебування в Севастополі у своїх виступах не говорив нічого, що можна було б оцінити як неповагу до українського народу й української держави, а також як втручання у внутрішні справи України.
"Більше того, діяльність Юрія Лужкова як керівника одного з регіонів Російської Федерації незмінно спрямована саме на розвиток і зміцнення відносин дружби, плідного співробітництва й добросусідства між Росією й Україною", - сказано в коментарі.
Як повідомлялося, СБУ називає заяви мера Москви Лужкова щодо статусу Криму такими, що суперечать Конституції.
СБУ вважає, що ці заяви можуть розцінюватися як заклик ініціювати в Україні акції протесту проти НАТО й привести до масових заворушень, і вважає за необхідне допитати Лужкова.
Мерові Москви можуть загрожувати санкції від заборони в'їзду в Україну до адміністративної відповідальності.
Раніше МЗС України засудив висловлювання Лужкова щодо статусу Криму.
21 лютого у Севастополі Лужков привселюдно поставив під сумнів статус Кримського півострова у складі України, закликав українських громадян брати участь у масових акціях, які мають політичний характер, а це є прямим втручанням у внутрішні справи іноземної держави.
Українська сторона розцінює те, що відбулося в Севастополі, як крок, спрямований на нагнітання напруги в суспільстві, підрив добросусідських відносин і стратегічного партнерства між Україною й Росією.