Меркель пообіцяла Ющенку маяк і візи

Четвер, 8 лютого 2007, 15:42

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель переконана, що в новій поглибленій угоді між Україною і ЄС буде поданий сигнал щодо подальшого членства України в Євросоюзі.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо європейських перспектив України, Меркель зазначила, що сьогодні під час зустрічі з президентом Віктором Ющенком йшлося про перші кроки, зокрема, укладення поглибленої угоди про співпрацю між Україною та ЄС.

Крім того, вона нагадала, що нещодавно в Києві відбувалася зустріч трійка ЄС –Україна на рівні міністрів закордонних справ, і висловила сподівання, що те, що "ми здійснюємо і втілимо в життя сприятиме нашому зближенню".

Меркель також додала, що сьогодні в ході зустрічі Ющенко сказав, що Україна чекає на маяк, який би вказував їй на подальший шлях. "Я думаю, що такий маяк буде побудований, і він символізуватиме для України Європейський Союз", - сказала Меркель.

Президент України, у свою чергу, сказав, що Україна не сумнівається в тому, що буде членом ЄС, але наша держава розуміє, що ці цілі не є миттєвими.

"Потрібен час для того, щоб ми сформували основи дорожньої карти в цьому процесі", - сказав президент.

З іншого боку, вважає Ющенко, необхідно поважати почуття європейців, розуміючи поточну ситуацію в ЄС (з прийняттям нових членів).

Президент висловив переконання, що "у нас є зараз хороша нагода акцентувати увагу на процесах інтенсифікації наших відносин, починаючи наші переговори з ЄС".

На думку Ющенка, "у нас є можливість ще до осені, ще до саміту добре провести дискусію відносно багатьох речей інтеграції". "Переконаний, що цей час ми використаємо конструктивно", - наголосив він.

Ангела Меркель заявила, що Німеччина сприятиме створенню зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

За її словами, Україна сьогодні є надійним партнером для Європейського Союзу. Зокрема, вона підкреслила, що відчуває готовність України виконувати зобов’язання щодо транзиту і постачання енергоносіїв.

Вона також наголосила на необхідності створення передумов для запровадження зони вільної торгівлі. "І з боку Німеччини ми будемо сприяти цьому", - додала вона.

Водночас, Меркель зауважила, що з початку необхідно починати з простіших речей, зокрема, з питань спрощення візового режиму для України, культурного обміну, обміну технологіями тощо.

"Тобто ми розпочнемо з простих речей, з практичних справ, починаючи з віз, а потім дійдемо до питання зони вільної торгівлі", - наголосила вона.

УНІАН

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування