НАТО підійде будь-який Тарасюк, головне - щоб виконував обіцянки

Понеділок, 5 лютого 2007, 11:02

НАТО готовий співпрацювати з будь-яким новим міністром закордонних справ України.

Про це в інтерв’ю газеті "День" заявив директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре.

"Ми готові співпрацювати з новим міністром закордонних справ, хто б це не був. Ми сподіваємося, що якість наших відносин не погіршиться", - сказав він.

Водночас Дюре зазначив, що НАТО вважає ситуацію, яка склалася навколо відставки Бориса Тарасюка з посади міністра закордонних справ, "внутрішнім питанням" України.

"Ми дотримуємося рамкових документів, які визначають механізми консультацій та співпраці, i продовжуємо співпрацювати", - сказав він, додавши, що генеральний секретар Альянсу "особисто завжди високо цінував професіоналізм та відданість Тарасюка".

Говорячи про здобутки у співпраці України з НАТО за минулий рік, Дюре зазначив:

"З інституційної точки зору", ніколи ще наші відносини не були настільки глибокими та відвертими, як нині у рамках Інтенсифікованого діалогу. Українські делегації найвищого рівня відвідували Брюссель, починаючи від прем’єр-міністра, і ми мали реальний політичний діалог між країнами Альянсу та Україною".

За словами директора Центру інформації та документації НАТО, в Альянсі сподіваються продовжити співпрацю "в такому ж дусі" у 2007 році.

Водночас Дюре висловив занепокоєння недостатньою інтенсивністю проведення реформ в Україні, а також інформаційної кампанії щодо діяльності НАТО.

"Говорячи з інституційної точки зору, відповідальність за реформи в державі належить Україні. Реформи потрібні не НАТО, а Україні", - сказав він.

"Нам багато чого пообіцяли, і тепер ми хочемо пересвідчитися, що слова будуть підкріплені діями. Йдеться також про інформаційну кампанію, яка не повинна обмежитися планами на папері...", - додав Дюре.

Він згадав, як у грудні минулого року у Криму були розвішені плакати, "які звинувачували НАТО у розв’язанні війни на Філіппінах у 1948 (!) році".

"Якщо ви довіряєте такій брехні... НАТО тоді ще навіть не існувало! Те, що в Україні насправді потребує вдосконалення, то це розуміння НАТО, як широкою громадськістю, так і політичними партіями. Необхідно відверто говорити правду. Багато хто розглядає Альянс як "ворога старих часів" або організацію, ворожу до Росії, і, на мою думку, над цим потрібно працювати", - сказав Дюре.

Українська правда