ЮЩЕНКУ ЗАГРОЖУЄ ДВІ КАТЕГОРІЇ ПОЗОВІВ ЯНУКОВИЧА, І ВЖЕ З БЕРЕЗНЯ

Четвер, 15 лютого 2007, 20:24

Конституційний Суд у березні розгляне два подання уряду щодо законності дій президента, зокрема призначення і звільнення голів держадміністрацій та призначення виконувачів обов’язки на ці посади.

Про це повідомив в ефірі каналу "1+1" міністр юстиції Олександр Лавринович.

"Вже через кілька днів, на початку березня буде перший розгляд справи, який буде стосуватися невиконання головою держави своїх конституційних обов’язків по звільненню голів райдержадміністрацій, де понад 23 представників ради висловили їм недовіру", - повідомив міністр.

"Інша категорія позовів", за словами Лавриновича, стосуватиметься указів президента, який дає право призначати виконувачів обов’язків голів місцевих адміністрацій, які не працюють в місцевих адміністраціях.

"Це напряму суперечить закону про місцеве самоврядування", - наголосив міністр.

Водночас керівник юридичного департаменту секретаріату президента Ігор Пукшин заявив, що позовні вимоги уряду є "безпідставними".

Він нагадав, що від Кабміну не надходило подання на звільнення оскаржуваних осіб.

"Знаєте, є стаття Конституції, яка чітко говорить: президент призначає глав адміністрацій і ставить подання Кабінету міністрів. Президент оспорюваних претендентів призначив саме на основі подання. І не було рішення Кабінету міністрів щодо відкликання зазначених осіб. Були лише листи міністра Кабінету міністрів", - зазначив Пукшин.

Водночас представник секретаріату наголосив, що президент має право звертатися до Конституційного Суду за роз'ясненням, чи має він право розпустити уряд.

"Кабінет міністрів відповідальний перед президентом і перед Верховною Радою крім того, є стаття 102, що президент є гарантом Конституції. Зважаючи на ці норми, у президента є всі підстави звертатись до Конституційного суду, щоб роз’яснити, що означає згадана відповідальність", - наголосив Пукшин.

Водночас Лавринович відмовився коментувати можливе подання до КС, мотивуючи це тим, що "коментувати те, чого нема, неможливо".

"З моєї точки зору, неможливо знайти жодної правової підстави, щоб реалізувати бажання щодо відставки Кабінету міністрів не Верховною Радою, а президентом", - наголосив він.

На питання, чи не краще секретаріату президента та Кабміну вирішувати конфлікти не прилюдно, а на рівні спеціальних груп, і Пукшин і Лавринович визнали, що ефективність таких груп незначна.

"Кабмін не має стосунків з секретаріатом президента, а має стосунки з головою держави. І мова йде про те, щоб дотримувались положень, які набули сили з 1 січня минулого року. Тільки в цьому причина. На превеликий жаль, є прагнення здійснювати ті повноваження, які конституційно відійшли до Кабінету міністрів", - заявив насамкінець Лавринович.

Українська правда