МЗС НАГОЛОШУЄ, ЩО РОСІЯ ПОРУШИЛА ДВІ КОНВЕНЦІЇ ЧЕРЕЗ ПОРОШЕНКА
Міністерство закордонних справ здивоване трактуванням російською стороною інциденту, з не допуском депутата Петра Порошенка в Росію, а також чекає на офіційну відповідь МЗС Росії на ноту.
Про це йдеться в коментарі МЗС, поширеному прес-службою в суботу.
"МЗС України очікує на офіційну відповідь МЗС РФ на ноту, передану російській стороні 6 лютого 2007р. у цій справі", - зазначається в повідомленні.
Торкаючись, пояснення російською стороною свого кроку, що це є відповіддю на запроваджену Україною, за твердженням ДІП МЗС РФ, "хибну практику" "чорних списків" щодо російських громадян, МЗС зазначило:
"Українська сторона при прийнятті рішення про тимчасову заборону російським громадянам на в’їзд в Україну керувалася виключно положеннями чинного національного законодавства, яке дозволяє приймати такі рішення у випадку створення іноземними громадянами передумов до скоєння протиправних проявів, пов’язаних з посяганням на територіальну цілісність і недоторканість України та розпалювання національної ворожнечі".
"Такі їхні дії, без сумніву, були спрямовані також і на свідомий підрив традиційно дружніх українсько-російських відносин", - зазначає МЗС.
Водночас в повідомленні підкреслюється, що "на відміну від цих громадян, Порошенко жодним словом чи діями не завдав шкоди інтересам українсько-російських відносин".
МЗС також наголошує, що під час інциденту російська сторона "грубо порушила статті Консульської конвенції (1993р.) між Україною та Російською Федерацією, а також Віденську конвенцію (1963р.) про консульські відносини, відмовивши Генконсулу України в Санкт-Петербурзі у праві зустрічі з громадянином України Порошенком".
"Відтак, на жаль, взятий на озброєння російською стороною підхід – „око за око, зуб за зуб” – жодним чином не відповідає тій атмосфері взаємної поваги та конструктивної співпраці, яка утверджується між двома сусідніми країнами за ініціативою Глав обох держав", - наголошує МЗС.
Також у повідомленні додається, що "такі дії російської сторони суперечать загальноприйнятим нормам міжнародного права".