🎄 Скін для карток від "Української правди" тепер в Monobank 🎁

Росіяни більше ніж інші жалкують про розпад СРСР

Четвер, 7 грудня 2006, 13:03
Більшість жителів Білорусії, Росії й України шкодують про розпад колишнього Радянського Союзу. У той же час вони вважають нереальним його відновлення.

Про це свідчать результати дослідження соціальних настроїв населення деяких країн пострадянського простору, повідомляє ВЦДГД.


Найбільша ностальгія по СРСР в Росії - 68% жалкуючих про розпад, проти 24% тих, хто не жалкує.

В Україні і Білорусії ці показники трохи нижчі - 59% проти 30%, і 52% проти 36% відповідно.

Якби референдум про об'єднання колишніх союзних республік у новий союз проводився сьогодні, то учасники цього референдуму в Росії й Україні проголосували б скоріше за об'єднання (у Росії 51% проти 22%, в Україні 45% проти 25%).

Думки жителів Білорусії на з цього приводу неоднозначні (36% "за" і 32% "проти"). Не брали б участі у голосуванні від 11% до 16% опитаних у цих країнах.

Неможливим відтворення єдиного союзу колишніх республік СРСР сьогодні вважає більшість респондентів у кожній з трьох країн: 76% у Білорусії, 71% в Україні і 68% у Росії.

У той же час вважають це можливим 23% росіян, 13% білорусів і 18% українців.

Третина респондентів з України і Білорусії (34% і 32%) воліли б жити в об'єднаному союзі Росії, України, Білорусії і Казахстану.

Білоруси вважають, що краще жити у власній країні без об'єднання і без входження в союзи держав (25%); на третьому місці думка, що краще - у Європейському Союзі (18%). В Україні ці дві точки зору знаходять рівне число прихильників (по 21%).


У суспільній думці Казахстану виділяються переважно два варіанти - це жити у своїй державі без об'єднань або в союзі чотирьох держав (25% і 23%).

У свою чергу 30% росіян вважають оптимальним жити у своїй країні, ні з ким не поєднуючи; 20% - у знову об'єднаному СРСР і 21% - у союзі чотирьох країн.

ВЦДГД проводив дослідження на дану тему разом з дослідницькими центрами України, Білорусії і Казахстану.

Інтерфакс-Україна

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: