Клюєв продасть енергетику тільки оптом
Віце-прем'єр по ПЕК Андрій Клюєв виступає за повну приватизацію об'єктів НАК "Енергетична компанія України".
"Я прихильник приватизації, але не такої, коли продаються 1,5-2 відсотка і від цього тільки знижується капіталізація компанії", - сказав він в інтерв'ю "Комерсант-Україна".
"Міноритарні пакети продадуться за невисокими цінами, якщо взагалі продадуться, і це буде неефективною приватизацією. Уже якщо приватизувати НАК "Енергетична компанія України", то приватизувати цілком", - вважає Клюєв.
За його словами, в енергетиці державі повинні належати такі компанії, як "Укренерго" і "Енергоатом".
"Інші об'єкти потрібно приватизувати на всі сто відсотків. Насамперед тому, що енергетика вимагає величезних інвестицій", - вважає Клюєв.
На питання про скасування приватизації "Луганськтепловоз" і "Комсомольського рудоуправління", Клюєв сказав, що він прихильник приватизації, але "не огульної, а продуманої".
"Узяти, як приклад, вугільну промисловість. Коли купують шахту, об'єднання і після цього воно стає досить успішним. Там, де працює приватний капітал, там, у принципі, на підприємствах нормальна ситуація. У держави ж повинні залишатися важелі навіть не керування, а можливості коректування тих чи інших процесів на ринку", - сказав віце-прем'єр.
На питання про відносини з Росією, Клюєв сказав, що "Росія – наш сусід і надійний партнер".
"Я не маю на увазі тільки постачання енергоносіїв. І взагалі – це братерський народ. І менталітет у нас однаковий. Тому я вважаю, що в нас досить гарні перспективи співробітництва з Росією і взагалі з усіма країнами СНД. Тому що, навіть якщо виходити з прагматичної точки зору, це перспективний і ринок, що розвивається,", - сказав Клюєв.
Що стосується введення ліцензування і квотування експорту зернових, то Клюєв сказав, що це "тимчасовий захід".
"У міністра сільського господарства було два виходи. Або ввести квотування і забезпечити країну хлібом, або залишити все як є й у такий спосіб залишити країну без зерна. У результаті чого ціна на хліб виросла б у два-три рази", - відзначив міністр.
"Ми підписали меморандум із зернотрейдерами і плануємо і далі з ними працювати. З нафтовиками в нас уже вийшло налагодити співробітництво, думаю, що за тією ж схемою будемо працювати і з зернотрейдерами", - додав він.