ЮЩЕНКО ЗГОДЕН З ВИБОРОМ: АБО УНІВЕРСАЛ, АБО КРАПКА
Президент Віктор Ющенко підкреслює необхідність врахувати всі пункти Універсалу в коаліційній угоді, інакше, на його думку, у переговорах "потрібно ставити крапку".
"Говорячи про коаліцію, на мою думку, вона можлива тільки в контексті всіх тих домовленостей, які укладені в національному Універсалі", - заявив Ющенко, коментуючи заяву Романа Безсмертного про перехід блоку в опозицію, якщо позиції Універсалу не будуть дотримані.
Президент підкреслив, що в Універсалі 10 пунктів і всі вони вивчені і підписані чотирма політичними силами.
"Якщо цей крок був політичним трюком, тоді потрібно ставити крапку в переговорах і підходити до висновку, що ті політики, які очолюють ці процеси, ще не готові до сприйняття коаліції", - сказав він.
При цьому Ющенко відзначив, що "якщо в дійсності ситуація протилежна і всі позиції Універсалу беруться в основу", необхідно "поставити тему формування коаліції вище за все".
Президент підкреслив, що цю консолідацію будуть оцінювати по-різному, "але з погляду інтересів держави, нації - це річ, яка повинна бути пріоритетною".
Ющенко відзначив, що консолідація політичних сил, які пройшли в парламент - "завдання абсолютно правильне", необхідна для досягнення гармонії політичних відносин у країні.
"Нам необхідно через політичні контакти забезпечити гармонізацію внутрішніх відносин України, чого раніше не було. Тому я вірю в перспективу того, що в Україні з'являться політики, які, також як і я, оцінять знаковість цієї позиції (консолідації політичних сил)", - сказав він.
На думку президента, ідея широкої коаліції "є чудесною", хоча багато політиків її недооцінюють.
Він також відзначив, що "заміни цьому курсу нема". "Ми повинні пройти цю дорогу максимально ретельно. З іншого боку, коли ми запитуємо, що є основою для консолідації - вона повинна бути націлена на цінності, які поєднують націю", - підкреслив Ющенко.
Президент відзначив, що в першу чергу суспільство має потребу в консолідації у духовній сфері.
"Безумовно, на порядку денному стоїть консолідація в духовній сфері", - сказав він, відзначивши, що мова йде про такі позиції як унітарність країни, єдність мовної політики, спільне бачення історії, спільне бачення зовнішньополітичного курсу.
Ющенко підкреслив, що ці ключові позиції відображені в Універсалі національної єдності.