Ющенко задоволений, що зробив крок на ринок ЄС
Президент Віктор Ющенко задоволений результатами Десятого саміту Україна – ЄС та переконаний, що відносини України з Євросоюзом вийшли на якісно новий рівень.
Про це він заявив представникам ЗМІ сьогодні у Гельсінкі після завершення саміту на спільній прес-конференції з Головою Європейської Ради, прем’єром Фінляндії Матті Ванганеном та Головою Європейської Комісії Жозе Баррозу.
"Я задоволений результатами саміту. Ми діємо як природні стратегічні партнери. Взаємна інтеграція – процес неминучий і незворотній", – сказав Ющенко.
Найголовнішим позитивним результатом саміту президент назвав започаткування діалогу, який має на меті вивести відносини України з ЄС "у нову політичну площину взаємодії".
"На найвищому рівні домовлено про поглиблену нову Угоду між Україною та ЄС, над якою розпочнеться робота з початку 2007 року", – підкреслив Ющенко.
За його словами, на саміті сторони також обговорили стан та перспективи реалізації чинного Плану дій Україна – ЄС. "Усі сторони відзначили великий прогрес у реалізації цього документу", – зазначив Ющенко.
Серед найбільш очікуваних результатів саміту президент назвав домовленість про зону вільної торгівлі, повідомляє прес-служба президента.
За його словами, майбутня поглиблена зона вільної торгівлі між Україною та ЄС виходитиме за рамки класичної. Вона включатиме зближення регуляторної політики і значне посилення секторальної співпраці.
"Це перший крок інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС та його чотирьох свобод: вільного руху товарів, послуг, капіталів та людей", – зауважив Ющенко.
Він також відзначив значний прогрес у низці угод, які, зокрема, стосуються енергетичної, авіаційної, безпекової сфер.
Говорячи про енергетику, Ющенко назвав її "стратегічним напрямком співпраці України та ЄС". "Наше партнерство в енергетичній сфері успішно розвивається на основі п’яти планів дій. Їхня реалізація передбачає інтеграцію української енергетики в енергетичну систему ЄС".
Крім того, учасники саміту підтвердили проект будівництва нафтопроводу Одеса – Броди – Гданськ як пріоритет енергетичної стратегії ЄС. Сторони також домовилися тісніше співпрацювати у диверсифікації джерел енергоносіїв та маршрутів їхнього постачання.