Комуністи не хочуть бачити "Нашу Україну" у коаліції. Кушнарьов готовий до проблем
Майже 70 депутатів "Нашої України" готові підписатися під коаліційною угодою.
Про це повідомив "Комерсант-Україна" один з лідерів блоку.
"Ми – люди президента. І в цей раз від Ющенка надійшла не порада, не рекомендація, а пряма директива – вступити в коаліцію. Невже ви думаєте, що ми цього не зробимо?!" – сказав він.
Утім, супротивники співробітництва з антикризовою коаліцією стверджують, що подібні заяви робляться в інтересах окремих членів блоку, пише видання.
"Я думаю, усе це неправда. Було проведене телефонне опитування фракції, і, за моїми підрахунками, під угодою погодилися підписатися не більш 44 осіб. А директиви президента – це теж брехня", – заявив народний депутат Микола Катеринчук.
У той же час, навіть якщо "Наша Україна" ухвалить рішення приєднатися до антикризової коаліції, у нового формату більшості можуть з'явитися нові супротивники в особі комуністів, пише видання.
"У нас є коаліція в складі трьох – СПУ, "регіоналів" і комуністів, і ніяких інших форматів не буде",– заявив Леонід Грач (КПУ).
"Ми не проти так званого поповнення коаліції на підставі індивідуального членства. Але ми категорично проти вступу фракції "Наша Україна" – нам націоналісти не потрібні", - додав він.
У Партії регіонів до можливих ускладнень у зв'язку зі вступом "Нашої України" у більшість готові.
"Ми знаємо, що буде складно зрівноважити дві флангові фракції ("Наша Україна" і Партія регіонів)",– заявив заступник голови фракції Євген Кушнарьов.
"Але ми також підкреслюємо – у нас чітка позиція: коаліція створена, ми готові розглянути умови "Нашої України", але жодних умов про чийсь вихід ми не розглядаємо в принципі! Тим більше, що ми розуміємо: якщо комуністи вийдуть, ми втратимо політичних союзників, а в обмін одержимо ідеологічних супротивників з багатьох питань наших програмних положень", - відзначив він.