ПАРЄ не збирається припиняти спостереження за Україною
Парламентська Асамблея Ради Європи має намір продовжувати моніторинг України як мінімум до червня-жовтня 2007 року, заявляє президент ПАРЄ Рене ван дер Лінден.
"Факт проведення демократичних виборів сам по собі не означає, що моніторинг буде припинено автоматично", - заявив він в інтерв'ю "Профіль".
"Щоб почати постмоніторинговий діалог, ми маємо одержати з боку новообраних депутатів і уряду гарантії того, що вони залишаться вірні принципам демократії і верховенства права", - додав він.
Ван дер Лінден відзначив позитивні зрушення в просуванні України до демократії.
На його думку, суспільство "може вільно користуватися своїм правом вимагати від влади кращого управління і якісної роботи", а влада "забезпечила значно кращі умови для захисту прав людини й основних свобод у країні".
"Зовнішня політика України чітко орієнтована на європейські цінності демократії та букву закону", - сказав Ван дер Лінден.
У той же час він зазначив, що не можна говорити про "політичну зрілість або стабільну демократію в сьогоднішній ситуації, коли законодавці грають Конституцією, як футбольним м'ячем, яким забивають гол то одній, то іншій команді".
За словами Ван дер Ліндена, призначення Януковича прем'єром означає "вхід України в еру нормального політичного життя".
"Саме в цей момент кризи, коли в країні немає стабільних демократичних інститутів і ясно, що конституційна реформа провалилася, потрібно об'єднати сили - нехай навіть шляхом значних компромісів - для того, щоб консолідувати країну, а не розколоти її ще більше", - відзначив президент ПАРЄ.
За його словами, Україні також необхідно мати "сильну" і "зрілу" опозицію, а парламентські вибори "надали всі ці ключові елементи для успіху".
Крім того, Ван дер Лінден упевнений, що в зв'язку з приходом Партії регіонів до влади, повернення епохи Кучми неможливо, "якщо суспільство в країні буде пильним".
"Розвиток вашої країни не має бути заручником політичних інтересів і особистісної боротьби, як це можна було спостерігати після березневих виборів", - відзначив президент ПАРЄ.
Також він зазначив, що співдоповідачі Ханне Северінсен і Рената Вольвенд відвідають Україну, як тільки стабілізується новий уряд.
Українська правда