"1+1" став жертвою рекету? Коломойського оскаржать
Група Сеntrаl European Media Enterprise Ltd., Олександр Роднянський та Борис Фуксман мають намір оскаржити рішення Печерського районного суду про визнання за Ігорем Коломойським права власності на 70% статутного фонду "Студії "1+1".
"Сьогоднішній результат нас вкрай засмутив, і тому ми маємо намір його оскаржити", - заявив головна виконавча особа СМЕ Майкл Герін.
"Ми давно уклали угоду з нашими партнерами про те, що ми маємо право на 60% частки капіталу "Студії "1+1", а вони – на 40%", - уточнив представник компанії.
"Ми думаємо, що ніхто не має законного права претендувати на 70% капіталу "Студії "1+1", - додав Герін.
У свою чергу прес-служба "1+1" повідомляє, що рішення суду було мотивовано тим, що, "за твердженням Коломойського, у червні 2005 року між ним та Роднянським було укладено усний договір купівлі-продажу частки в статутному фонді "Студія "1+1" у розмірі 7 тисяч гривень за ціною 70 мільйонів доларів".
"Однак ніяких письмових доказів або договорів, які б підтвердили це, під час процесу надано не було", - зазначається в повідомленні.
Також прес-служба каналу підкреслює, що "під час судових засідань адвокатами Роднянського згадані твердження були цілком спростовані достовірними доказами".
На думку власника 20% статутного фонду "Студії "1+1" Бориса Фуксмана, рішення суду "безпрецедентне за своїм цинізмом і відсутністю об'єктивного судового розгляду".
"Воно негативно позначиться на іміджі Української держави. Таке рішення шкодить інвестиційному клімату України і буде гальмувати її прагнення стати членом Європейської співдружності", - вважає він.
Прес-служба каналу відзначає, що "вердикт Печерського суду - це лише рішення в першій судовій інстанції, що не тягне за собою жодних юридичних наслідків, оскільки воно буде оскаржено в Апеляційному суді".
"Судове рішення було прийнято суддею Горяйновим із грубими порушеннями норм матеріального і процесуального права", - йдеться в повідомленні.
"В результаті цього рішення один із кращих вітчизняних телеканалів став жертвою загальної тактики ділового і політичного рекету...", - додає прес-служба. Також "вбачає в цій справі наявність політичних мотивів" Роднянський.
"Інакше важко пояснити таке активне мусирування в пресі протягом усього судового процесу різних чуток, що пов'язували можливу зміну власника з нібито підготовкою продажу телеканалу тим чи іншим політичним силам – БЮТ, Партії регіонів, а також деяким високопоставленим співробітникам Секретаріату президента", - каже він.
Українська правда