Янукович поїде в Москву торгуватися за газ і продавати м'ясо
Під час візиту Віктора Януковича в Москву буде обговорюватися можливість збереження цін на газ і доля газотранспортного консорціуму.
Про це пише газета "Дело", посилаючись на проект порядку денного прем'єрського візиту, який опинився в розпорядженні видання.
З нього випливає, що на переговорах можуть бути підписані документи про збереження чинних цін на газ (до 2007 року).
Українська сторона також планує ініціювати підписання нового варіанта міжурядового протоколу про транзит російського газу. Кремль же, зі свого боку, відновить переговори про створення Міжнародного газотранспортного консорціуму, відзначає видання.
"Дело" нагадує, що глава Мінпаливенерго Юрій Бойко в середу виїхав у Москву на попередні консультації з міністром промисловості й енергетики Росії Віктором Христенком і главою РАО "Газпрому" Олексієм Міллером.
"Міністр "утрясав" усі газові питання, що значаться на порядку денному зустрічі двох прем'єрів. "Бойко також займався з'ясуванням позицій Кремля з приводу збереження схеми постачань російського газу через "Росукренерго", — цитує "Дело" джерело, близьке до керівництва Мінпаливенерго.
Якщо переговори Бойко пройдуть успішно, то вже наступного тижня український прем'єр зустрінеться в Москві з президентом Росії Володимиром Путіним і главою уряду Михайлом Фрадковим, пише видання.
Успіх переговорів уряду Януковича буде визначатися за простою формулою: чи погодиться Кремль на пролонгацію газового договору на старих умовах, без нових претензій Росії на ГТС, відзначає автор матеріалу.
За інформацією "Дела", у Москву збираються перший віце-прем'єр-міністр фінансів Микола Азаров, віце-прем'єр Андрій Клюєв, глава Мінекономіки Володимир Макуха і Юрій Бойко.
За кілька днів до свого призначення Бойко з приводу майбутнього консорціуму заявляв, що "концесія або передача в управління ГТС — це неприйнятні для України форми".
На його думку, для України найбільш прийнятний "продаж частини акцій газотранспортної системи на відкритому аукціоні".
"Питання в тім, чи погодиться Росія на те, щоб акції ГТС були продані на відкритому ринку. Адже в такому випадку покупцем акцій цілком може стати американський капітал", - пише "Дело".
"Практично вирішене питання майбутніх переговорів — скасування заборонних заходів росіян із приводу української м'ясо-молочної продукції, а також поновлення співробітництва по спільній реалізації проекту літака Ан-70", - відзначає видання.