Тимошенко залишає своїх депутатів без допомоги
Депутатам Блоку Юлії Тимошенко залишили по одному помічнику замість передбачених законом чотирьох.
Про це пише газета "Дело", посилаючись на джерела.
У Партії регіонів залишили по два помічники, у Комуністичній партії у депутатів взагалі немає особистих помічників, "усі працюють на партійних полях", пише видання.
"Особняком стоїть "Наша Україна", яка складається з безлічі партій і не має твердої вказівки керівництва щодо управління персоналом. У НСНУ депутати самі вирішують, скільки залишати собі асистентів", - пише "Дело".
"При цьому депутати різних політичних сил навіть не приховують, що за рахунок державної скарбниці їхня політична сила заощаджує на оплаті праці партійних співробітників", відзначає видання.
Щорічна сума державних витрат на утримання помічників депутатів, за підрахунками "Дела", складає 48,6 млн. грн.
Депутати, як правило, знаходять собі помічників за допомогою рекомендацій. Досить розповсюдженою практикою є наступність, коли депутати "діляться" асистентами, пише видання.
Депутати Верховної Ради п'ятого скликання можуть витрачати на оплату праці своїх помічників 9 тис. грн. щомісяця. Протягом року на свій почет кожен парламентарій може витратити 108 тис. грн.
Закон надає в розпорядження народного обранця послуги 31 консультанта, помічника або радника. Дуже рідко депутат не користається з цієї можливості.
Тільки четверо з 31 помічника можуть бути прийняті на державну службу. Їм присвоюється не менше сьомого рангу державного службовця, що означає, що зарплата цього чиновника повинна бути не нижче 1250 грн.
Для інших рівень оплати праці не регламентується.