🎄 Скін для карток від "Української правди" тепер в Monobank 🎁

Дійти до розпуску парламенту не дозволять особисті інтереси депутатів?

Середа, 7 червня 2006, 17:51

Політолог Віктор Небоженко заявляє про погіршення політичного клімату в Україні та існування ознак політичної кризи.

"Мало того, що політична реформа поки буксує, гірше інше - практично близько місяця не діє парламент", - передає слова політолога "Інтерфакс-Україна".

На думку Небоженка, усе упирається в те, "хто буде головним у країні - виконавча влада на чолі з прем'єр-міністром або Верховна Рада на чолі з фракціями".

"Саме у цьому суть сьогоднішнього політичного безсилля і кризи", - заявив політолог.

За його словами, у цій ситуації в дуже складне становище попадає президент, який, з одного боку, вже не має великих повноважень, а з іншого, - ці повноваження ніяк не можуть бути включені в силу відсутності працюючого парламенту і виконавчої влади.

Політолог висловив сумнів у тому, що парламент буде розпущено: "Я думаю, розпуску не буде, тому що худо-бідно Верховна Рада все-таки працює, тому що ці депутати не можуть поставити під загрозу свої особисті інтереси, своє існування".

При цьому він зазначив, що уряд продовжує виконувати свої обов'язки до формування нового Кабміну: "Тому виконавча влада діє, і в цій ситуації Верховна Рада стає заручником коаліційних ігор".

"Я думаю, що вони дуже швидко розберуться. І я думаю, що через тиждень все ж таки почнеться формування Верховної Ради, і вона почне діяти", - підкреслив Небоженко.

Говорячи про формат парламентської коаліції, Небоженко висловив думку, що коли мова буде йти про обрання керівних органів Верховної Ради, імовірно, буде широкий формат, "а потім коаліція може звузитися, коли мова йтиме про вибір прем'єр-міністра".

Він висловив думку, що члени коаліції повинні визначитися, що робити першим, що другим: "Неможливий великий пакет, не можна одночасно одним голосуванням проголосувати і за прем'єр-міністра і голову Верховної Ради".

"У будь-якому випадку криза повинна розв'язатися за рахунок того, що спочатку все-таки повинна самоорганізуватися Верховна Рада", - підсумував політолог.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: