Раднику Ющенка варто піти на перший курс юрфаку?
Євген Жовтяк наполягає на повній законності та конституційності оскарження указу президента про його звільнення з посади губернатора Київської області.
Тим самим він заперечує раднику президента Миколі Полудьонному, який у середу висловив думку про те, що "посади, визначені в Конституції, є політичними і на них не поширюється можливість оскарження звільнень в загальних судах".
Зокрема, Жовтяк зауважив, що "дуже прикро, що головний радник президента з правових питань, даючи президентові поради, керується не Конституцією, а своїми домислами".
"Адже кожному студенту молодших курсів юридичних факультетів в Україні відомо про рішення Конституційного Суду від 7 травня 2002 року у "Справі щодо підвідомчості актів про призначення або звільнення посадових осіб", - заявив Жовтяк.
За його словами, "цим рішенням Конституційний Суд поставив крапку в дискусіях про те, чи мають право чиновники, чиї посади є політичними, звертатись до судів загальної юрисдикції".
"В разі, якщо, на їхню думку, мало місце порушення їхніх конституційних прав, зокрема, права на працю", - уточнив він, додавши: "Суд зробив однозначний висновок: мають".
На думку Жовтяка, "або головний правознавець президента робить вигляд, що не знає про рішення Конституційного Суду, або свідомо ігнорує його".
"В обох випадках він робить позицію президента програшною, і цьому не може бути виправдань", - заявив Жовтяк.
Як відомо, 24 травня президент підписав указ про звільнення Жовтяка з посали голови Київської облдержадміністрації. Причини звільнення в указі вказані не були.
Після появи президентського указу, Жовтяк подав позов до Києво-Святошинського райсуду, і той зупинив дію указу до розгляду справи по суті.
В середу Полудьонний заявив, що той же Києво-Святошинський суд наступного дня відмінив рішення про зупинення президентського указу за заявою Міністерства юстиції.
Сам Жовтяк під час появи указу перебував на лікарняному після хірургічної операції.