Євреям і неграм все важче живеться в Україні
В Україні серед основних порушень проти прав людини почастішали напади расистського характеру.
Про це у вівторок на прес-конференції повідомила голова "Міжнародної амністії" в Україні Наталя Дульнєва.
За її словами, це нова проблема для України.
"Зараз з різних регіонів країни надходять повідомлення про антисемітські і расистські напади", - сказала Дульнєва.
Так, наприклад, на синагоги і центри єврейських громад в Івано-Франківську, Ізмаїлі, Житомирі і Києві нападали вандали, а стіни вірменської церкви у Львові були розписані антисемітськими й антивірменськими гаслами і малюнками.
Крім того, у 2005 році в Києві скінхеди напали на американського дипломата африканського походження.
Серед старих проблем, що на сьогодні залишаються в Україні, прес-секретар "Міжнародної амністії" в Україні Ірина Федорович назвала катування і жорстоке поводження з затриманими й ув'язненими.
Вона відзначила, що у вересні 2005 року генпрокурор заявив про порушення більш ніж 226 справ за фактами застосування співробітниками міліції катувань і жорстокого поводження. На сьогодні жодна з цих справ не доведена до логічного завершення.
Крім того, вона заявила, що умови утримання в більшості місць попереднього ув`язнення не відповідають міжнародним стандартам.
Також, згідно доповіді "Міжнародної амністії", Україна залишається однією з основних країн-постачальників чоловіків, жінок і дітей, яких продають за кордон.
До проблем з прав людини, які на сьогодні існують в Україні, представники Міжнародної амністії віднесли і справу Георгія Гонгадзе.
Зокрема, як відзначила Федорович, Європейський суд з прав людини ухвалив, що при розслідуванні справи Гонгадзе Україна порушила три статті Європейської конвенції про захист прав людини й основних свобод.