Литвину, Шуфричу і Волкову платили по 4 тисячі, не рахуючи надбавок
Депутати минулого скликання одержували наприкінці 2005 року від 16 до 19 тисяч гривень.
Про це пише газета "Дело", посилаючись на свої джерела.
Крім того, до зарплати депутат одержував надбавки: за знання мов — до 25% окладу і на науковий ступінь — ще 20%.
Депутатові також оплачується 45-денна відпустка з виплатою матеріальної допомоги "на оздоровлення" у розмірі подвійного місячного окладу.
Депутати користуються правом безплатного проїзду будь-яким транспортом у бізнес-класі, СВ або люксі (за винятком таксі), безкоштовного проживання в готелі разом із супутниками, а при виході на пенсію депутат одержує 80% колишньої зарплати.
Як відзначає "Дело", депутати Європарламенту користуються набагато меншими пільгами в порівнянні з українськими народними обранцями.
У середньому їхній депутатський оклад не більше ніж у три-чотири рази вище середньої зарплати.
Так, у Німеччині депутати одержують близько 8 тис. євро щомісяця, тоді як їхні чеські колеги — 1300 євро, а депутати країн, що недавно вступили в ЄС — близько 600 євро.
Крім того, як повідомив "Делу" глава чеського представництва при Європарламенті Єжи Кубічек, європейським депутатам виділяються фіксовані суми з бюджету на компенсацію витрат у їхній депутатській діяльності.
Так, на відрядження депутат одержує 3 тис. 800 євро на рік і має право їздити тільки економ-класом. На витрати офісу (телефони, факси, копіювальну техніку) він одержує 3 тис. євро щомісяця. На оплату номера в готелі депутатові видають близько 100 євро на добу.
Видання також нагадує, що українське законодавство дозволяє народному депутатові мати в підпорядкуванні до 31 помічника.
Офіційна зарплата одного консультанта депутата складає до 345 грн.
Однак, пише "Дело", підсумовуючи всі надбавки, виходить набагато більша сума: надбавка "за особливі умови проходження державної служби в напруженій роботі" — 100% окладу, надбавка "за особливий характер роботи" — 50%, за вислугу років — до 40%, за знання іноземних мов — до 25% і за науковий ступінь — ще 20%.
Правда, встановлюється певний ліміт оплати роботи всіх помічників одного депутата — 8 тис. грн., які щомісяця виділяються нардепові, пише "Дело".
Після закінчення терміну повноважень "безробітний" депутат протягом року одержує колишню зарплату з урахуванням усіх надбавок, а якщо знайде іншу роботу - то депутатський оклад він буде одержувати ще два роки.
Якщо ж депутат не знайде роботу аж до досягнення пенсійного віку, він одержує 50% своєї зарплати.