ТЕКСТ ПРОТОКОЛУ, ПІДПИСАНОГО ТИМОШЕНКО, БЕЗСМЕРТНИМ І МОРОЗОМ
Цей документ, який передбачає створення коаліції демократичних сил, у четвер було підписано Юлією Тимошенко, Романом Безсмертним та Олександром Морозом.
Підписанню передували двогодинні переговори, які відбувалися за зачиненими дверима. Втім, кореспонденту "Української правди" вдалося сфотографувати кімнату в момент, коли туди заходили асистенти Тимошенко і Безсмертного.
Дискусія точилася навколо пункту, який би передбачав право вносити прем'єра тій політичній силі, яка посіла перше місце на виборах з числа учасників коаліції, тобто БЮТ.
В підсумку Тимошенко по-суті домоглася свого, добавивши до проекту шостий пункт.
Це є перший документ, скріплений підписами Тимошенко, Мороза і Безсмертного, який передбачає створення коаліції у форматі БЮТ, "Наша Україна" і СПУ.
ПРОТОКОЛ
щодо процедури формування Коаліції демократичних сил
"13" квітня 2006 р. м. Київ
Ми, представники політичних сил – Блоку "НАША УКРАЇНА", Блоку Юлії Тимошенко, Соціалістичної партії України – цим Протоколом засвідчуємо: вибори до Верховної Ради України, що відбулися 26 березня 2006 року, пройшли у відповідності до чинного законодавства України та європейських демократичних стандартів і відображають волевиявлення українських громадян.
Спираючись на довіру Українського народу і керуючись відповідальністю за майбутнє країни, ми заявляємо про намір створити Коаліцію демократичних сил (Коаліцію депутатських фракцій) у Верховній Раді України п’ятого скликання.
1. Сторони досягли згоди, що проект Угоди про Коаліцію демократичних сил буде підготовлений робочою групою з представників наших політичних сил і буде парафований у перший день роботи Верховної Ради України нового скликання, але не раніше складення присяги народними депутатами України та формування фракцій. Проект Угоди має бути попередньо схвалений керівними органами партій та блоків, що утворили фракції.
2. Сторони досягли згоди щодо структури Угоди про Коаліцію, яка складатиметься з таких розділів:
а) програмні засади діяльності коаліції;
б) регламент діяльності коаліції;
в) розподіл сфер відповідальності між учасниками коаліції.
3. Сторони досягли згоди, що проект Угоди про Коаліцію попередньо схвалюється фракціями – суб’єктами Коаліції і підписується керівниками фракцій, що утворюють Коаліцію та народними депутатами України – членами цих фракцій.
4. Сторони досягли згоди, що до сформування Кабінету Міністрів України Коаліція вносить на розгляд Верховної Ради України проект Засад внутрішньої та зовнішньої політики та схвалює їх.
5. Сторони досягли згоди, щодо наступного порядку розгляду питань Верховною Радою України після укладення Угоди про Коаліцію:
а) формування керівних органів Верховної Ради України;
б) забезпечення процедури внесення Президентом України кандидатури на посаду Прем’єр-Міністра України та її затвердження Верховною Радою України;
в) схвалення сформованого Коаліцією складу Кабінету Міністрів України;
г) розгляд Кабінетом Міністрів України невідкладно після його формування та внесення на затвердження Верховної Ради України Програми діяльності Кабінету Міністрів України.
6. Угода про коаліцію готується на основі принципів, передбачених в проекті меморандуму про створення коаліції демократичних сил.
Цей Протокол укладено у трьох примірниках. Він вступає в силу з моменту його схвалення керівними органами Сторін.
За Блок "Наша Україна"
За Блок Юлії Тимошенко
За Соціалістичну партію України