Якщо Янукович створить коаліцію, Ющенко розпустить парламент?
Соціологи і політологи розходяться в думках щодо розпуску майбутнього парламенту.
Голова правління Центра прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко висловив думку про те, що розпуск парламенту буде залежати від двох причин: ймовірності створення помаранчевої коаліції і створення антипрезидентської коаліції.
"Якщо буде створено антипрезидентську коаліцію й антипрезидентський уряд, то тоді, я думаю, ймовірність розпуску Верховної Ради буде досить висока", - сказав він.
Фесенко зазначив, що якщо уряд і створена після парламентських виборів коаліція будуть лояльно налаштовані до президента, то розпуску не буде.
Він також підкреслив, що, швидше за все, "уже восени нас чекає або урядова, або парламентська криза".
Разом з тим, політолог додав, що "не факт, що ця криза призведе до розпуску Верховної Ради".
У свою чергу, колишній радник екс-прем'єра Юлії Тимошенко, політолог Олег Медведєв зазначив, що розпуск парламенту малоймовірний.
"Ну, можна його розпустити. Але що від цього зміниться? Відбудуться чергові парламентські вибори і їхній результат буде приблизно таким самим", - сказав він.
На думку Медведєва, розпуск Верховної Ради "нічого не дасть, тому це така "страшилочка", якою лякають, але яка ніколи не здійснитися".
Як зазначив директор Центра соціальних досліджень "Софія" Андрій Єрмолаєв, прихильники розпуску парламенту, "які є й у рядах "Нашої України", виходять з того, що "Наша Україна" не зможе сформувати коаліцію під президента, тому доцільно блокувати переговори і йти на розпуск, і йти на нові вибори, проводити референдум".
Водночас Єрмолаєв не виключив, що "Україна повторить 1993 рік і в російській, і в українській версії".
За його словами, у російській версії - це конфлікт між президентом і парламентом.
"Не можна виключати, що парламент може не погодитися з президентом і буде протидіяти президентові", - сказав він, при цьому додавши, що "українська версія - це рішення про дострокові вибори парламенту і президента".