Москві не подобається, як Тарасюк "чихвостить" російського колегу
У Москві готують візит міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова до України, але вражені тональністю нещодавніх висловів голови МЗС цієї країни, Бориса Тарасюка, з даного питання.
Про це у вівторок заявив офіційний представник російського зовнішньополітичного відомства Михайло Каминін, повідомляє Інтерфакс.
"Нас вразила тональність, у якій було піднято це питання. Проте зазначимо, що візит міністра закордонних справ РФ в Україну стоїть на порядку денному й активно готується", - зауважив Каминін.
За його словами, "важливо, щоб його зміст мав високу якість і сприяв подальшому розвитку російсько-українських відносин".
Минулого тижня Тарасюк заявив в інтерв'ю російській службі Бі-Бі-Сі, що для поліпшення відносин між Києвом і Москвою недостатньо тільки контактів і добрих відносин лідерів двох країн.
"Для цього потрібно, щоб вилізли з окопів деякі російські політики, у тому числі наші колеги з міністерства закордонних справ. І почали працювати конструктивно", - зазначив міністр.
"У січні я запропонував своєму колезі Сергію Лаврову: давай зустрінемося, проведемо перше засідання нашого комітету в рамках комісії Ющенко-Путін з міжнародного співробітництва", - продовжив Тарасюк.
"Він говорить: "Добре, я приїду. Давай у лютому". Давай. Де Лавров? Немає Лаврова", - додав голова МЗС України.
У зв'язку з цим Каминін зазначив, що 24 лютого голові МЗС України було відправлено докладне послання міністра закордонних справ РФ Лаврова з ключових питань російсько-українських відносин.
"Можна сказати, що робота йде в динамічному ключі. На 5-6 квітня в Києві намічене проведення засідання підкомісій з Азово-Керченського врегулювання і з прикордонних питань зазначеного підкомітету", - повідомив офіційний представник МЗС РФ.
"Хотіли б також нагадати, що, починаючи із середини лютого, запущено механізм роботи підкомісії з питань функціонування Чорноморського флоту РФ і його перебування на території України", - зазначив Каминін.
Також він додав про намір підписати угоду між урядом РФ і Кабміном України про порядок перетину російсько-українського державного кордону жителями прикордонних районів.
"Словом, у Москві вважають, що в російсько-українських відносинах передбачається велика спільна робота з вирішення практичних питань двосторонньої взаємодії", - підбив підсумок Каминін.