Медведчуку не сподобалися ідеї Януковича та Ющенка

Середа, 1 березня 2006, 14:46

Проведення консультаційного референдуму щодо надання державного статусу російській мові у Криму не має перспективи, оскільки суперечить Конституції України.

Про це сказав лідер опозиційного Блоку "Не Так!" Леонід Кравчук на прес-конференції у Києві у середу. На його думку, питання щодо статусу російської мови потребує внесення змін до Конституції, "а для того потрібне рішення Конституційного суду і 300 голосів у парламенті".

При цьому Кравчук вважає, що політичні сили, які ініціюють проведення референдуму "обманюють людей".

"Навіщо сьогодні дурити народ, розколюючи його? Замість того, щоби з гаслами ходити, треба прийти до парламенту і чітко пояснити свою позицію", - сказав він.

У свою чергу лідер СДПУ(о) Віктор Медведчук повідомив, що його політична сила підтримає референдум "лише як акцію, яка демонструє відповідь на дискримінацію російської мови помаранчевою владою".

На думку Медведчука, референдум "нічого не вирішує".

"Якби можна було провести законний референдум з прямими наслідками щодо російської мови, ми б напевне поставили це третім питанням у референдумі, який організовуємо ми (щодо вступу України до НАТО та ЄЕП)", - сказав він.

Медведчук нагадав, що СДПУ(о) декілька років тому запропонувала законопроект щодо визначення статусу російської мови відповідно до кожного регіону України і в залежності від кількості російськомовного населення, що мешкає там.

"Це є найбільш реальним механізмом для того, щоб не спекулювати на цьому питанні, а ухвалити рішення", - сказав він.

Але, за словами Медведчука, незважаючи на це, певні політичні сили пропонують зробити російську мову державною, "ще не знаючи, як вони сформують більшість в наступному парламенті для того, щоб ухвалити хоча б закон".

Говорячи про ініціативу президента Віктора Ющенка щодо проведення референдуму з політреформи, Медведчук зазначив:

"Ющенко досі так і не зрозумів, що жодних прав на проведення референдуму у нього немає. Є лише зобов’язання – призначити референдум, якщо цього вимагають більше як 3 мільйони громадян".

Крім цього, за його словами, проведення референдуму з політреформи неможливе з тих самих причин, що й референдуму щодо російської мови.

"Це є виключно прерогативою парламенту", - додав Медведчук.

Як відомо, раніше з ініціативи Кримського виборчого блоку "За Януковича", Верховна Рада Криму вирішила провести референдум з питання про надання російській мові статусу другої державної.

Українська правда

Читайте також про особливості передвиборчої кампанії в розділі "Вибори"

Ні Ющенко, ні Янукович не обійдуться без Литвина

Для Тимошенко Ахметов - остання надія

На виборах у Києві з'явився віртуальний блок?