У Гарварді зрозуміли, що газова угода Єханурова гірша за угоди Януковича
Російсько-українські газові домовленості ставлять під загрозу розвиток України як демократичної та незалежної держави.
Таку думку висловлювали американські та європейські експерти під час конференції в Гарвардському університеті, повідомляє Радіо "Свобода".
НОВИНИ ТаблоID |
Ахметова втягують у скандалЧим займається Литвин щосередиПутін перейшов на лексику Януковича |
“Якщо Україна не розвиватиметься як демократична держава, вона ніколи не зможе стати незалежною від Росії. Якщо енергетичні відносини не стануть чистими і прозорими, то Україна ніколи не буде демократичною", - сказала вона.
Поки що, як зазначає Балмаседа, майже таємний характер російсько-українських газових домовленостей та незрозуміла структура власності компанії “РосУкрЕнерго” викликають занепокоєння більшості учасників конференції.
“Оптимізм залишається лише в одному: Україна все ж може вирішити багато своїх енергетичних проблем за наявності політичної волі... Якщо Україна ухвалить політичне рішення розпочати перехід до менш енергомісткої економіки, вона зможе вийти з замкненого кола енергетичної залежності, в якому вона зараз існує”, - зазначила вона.
Як зазначає Радіо "Свобода", Балмаседа натякає на ймовірні приватні інтереси в енергетичній сфері деяких урядовців та представників оточення президента Віктора Ющенка.
“Мотивації Ющенка та оточення Ющенка залишаються невідомими для експертів”, - зазначила вона.
Професор також розкритикувала спільне підприємство “Укргазенерго”. Вона вважає, що уряд Юрія Єханурова ухвалює гірші рішення, ніж колись ухвалював його попередник Віктор Янукович:
“Це ще гірше, оскільки постачанням до України всього імпортованого газу буде займатися одна компанія. Є таке поняття, як контрактна диверсифікація. Необхідно диверсифікувати не лише джерела імпорту газу, але й контракти, за якими він постачається. Нові угоди гірші, ніж ті, що підписував Янукович”, - сказала вона.
Водночас, учасники конференції вважають малоймовірною денонсацію підписаних газових домовленостей із Росією, тому, на їхню думку, Україні необхідно підвищувати енергоефективність власної економіки.