Скабка в Криму буде заважати Росії й Україні ще два місяці

Вівторок, 14 лютого 2006, 19:45

Україна розпочне у березні інвентаризацію об'єктів Чорноморського флоту, щоб перейти на ринкові відносини з Росією в цій сфері.

Про це заявив перший заступник міністра закордонних справ Володимир Огризко під час спільного брифінгу з своїм російським колегою Григорієм Карасіним у вівторок.

"Йдеться про нові підходи у російсько-українських відносинах, які базуються на прагматизмі, ми переходимо до ринкових засад у розрахунках, зокрема щодо перебування Чорноморського флоту", - сказав він.

Водночас, за словами Огризка, потрібно провести повну інвентаризацію орендованих Росією об’єктів.

"Якщо ми не знаємо, де знаходиться цей об’єкт, якщо ми не знаємо меж, в яких він перебуває, ми не можемо рухатись далі. Ми не знаємо наших наступних кроків", - зазначив він.

За словами Огризка, протягом наступних трьох тижнів, буде проведено засідання щойно створеної спеціальної робочої групи, що безпосередньо займатиметься питаннями інвентаризації. Група вже на початку березня має почати процес інвентаризації.

"Ми сподіваємося, що за два-три місяці будуть відомі перші результати. І ми вийдемо на ясні і чіткі позиції. ми з'ясуємо, де що знаходиться, яким чином воно забезпечено, як воно збережено", - додав Огризко.

У свою чергу, Григорій Карасін закликав українську сторону не спекулювати на ціні оренди. "Базовими угодами від 1997 року передбачено ціну оренди та строки перебування флоту. Тож ми сподіваємось, що в цьому питанні не буде спекуляцій", - сказав він.

"Базовими угодами передбачається фіксована ціна, що цілком відповідає міжнародному праву, де є об'єкт договору, термін договору і ціна. Ми виходимо з того, що базова ціна, вартість оренди змінюватися не буде... Ми сподіваємося, що у нас вистачить здорового глузду, щоб не порушувати цієї угоди", - сказав Карасін.

У відповідь на це, Огризко зазначив: "Спекуляцій не буде, будуть прагматичні відносини".

При цьому Карасін сказав, що ЧФ має важливу стабілізуючу функцію:

"Я впевнений, що якщо українсько-російське співробітництво буде розвиватися і надалі, наші країни будуть почуватися впевнено в басейні Чорного моря, і наші сусіди будуть дивитись у майбутнє упевненими очима".

"Робота має бути серйозною з тим, щоб як ми домовились вийняти скабку з важливої та здорової справи. Щоб ці скабки надалі не заважали розвитку наших двосторонніх відносин", - додав Карасін

"Українська правда"