Литвин оцінив незграбність Єханурова у 4,5 мільярди
Спікер Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що сумарні втрати української економіки від підвищення цін на російський газ перевищують $4,5 млрд.
"Нова ціна компенсується зростанням ціни за транзит газу лише на 10%. Сумарні ж втрати України - більше $4,5 млрд. З них тільки на комунальну сферу йде 500 млн. Це близько $100 на кожного жителя країни", - заявив Литвин в інтерв'ю російській газеті "Аргументи і факти".
При цьому він відзначив, що Верховна Рада ухвалила постанову, яка забороняє підвищувати тарифи на комунальні послуги, і тому втрати в цій сфері будуть компенсуватися за рахунок промисловості.
"Ми перекладаємо напівмільярдний тягар з плечей населення на плечі промисловості, якій і без цього важко", - підкреслив спікер.
"І економіка це незабаром відчує. За прогнозами, сумарні втрати складуть до 2% валового внутрішнього продукту. Це при тому, що в 2005 році ВВП склав 2,4%. Ясно, що про заплановане на нинішній рік зростання в 7% годі й мріяти", - сказав Литвин.
Крім того, спікер заявив, що причиною відставки уряду Юрія Єханурова стали "незграбні дії Кабінету (міністрів), не здатного чітко сказати країні, що чекає на неї із забезпеченням газом".
При цьому він підкреслив, що дії і заяви уряду мали політичний характер.
"Ці зухвалі заяви, що ми будуватимемо якісь обхідні газопроводи. Або - несанкціоновано відбирати газ, якщо не влаштує ціна. А чого коштують заклики, що ми повинні швидше вступити до СОТ, щоб диктувати Росії? Мовляв, в іншому разі Росія буде диктувати нам", - сказав Литвин.
За його словами, усе це "викликало роздратування в партнера". "Переговорниками повинні бути ті люди, яких сприймають", - додав він.
Разом з тим, спікер заявив, що напередодні виборів у парламент, що відбудуться у березні 2006 року, "окремі політики прагнуть штучно викликати чергову революційну хвилю, щоб підняти свій рейтинг".
У зв'язку з цим він підкреслив, що завданням український політиків є "розвиток держави, вибудовування нормальних партнерських, а краще дружніх відносин із сусідами, у першу чергу з Росією".