Після газової та молочної криз Росія пустить у хід зброю проти України?
Західна преса пише, що спроби Росії використовувати газ як знаряддя закордонної політики загрожують регіональною нестабільністю.
Журналісти з американського ділового щоденника Wall Street Journal звертають увагу на значні зміни у політичних альянсах на пострадянських теренах. Як пише газета, російська газова дипломатія спричинилася до напруження її стосунків з частиною сусідів.
Перед раптовим підвищенням цін та призупиненням поставок опинилися ті країни, які обрали прозахідну орієнтацію – Україна, Молдова, Грузія, зазначає видання.
"Тертя на енергетичному ґрунті відбуваються у той момент, коли західні столиці із занепокоєнням спостерігають за тим, як російський президент Володимир Путін посилює політичний контроль у своїй країні, підриває демократичні інституції та попереджає, що закордонні агенти намагаються дестабілізувати Росію", - пише Wall Street Journal.
Песимістично дивиться на розвиток українсько-російських стосунків відома російська коментаторка Маша Ліпман з Московського центру Карнеґі.
Як пише Ліпман у газеті Washington Post, енергетичні амбіції Росії, політична дестабілізація та підігрівання територіальних суперечок – все це може збурити антиросійські настрої в Україні та антиукраїнські в Росії.
На її думку, газовий конфлікт, суперечки навколо маяків та російського чорноморського флоту в Криму, м’ясо-молочні війни можуть врешті-решт призвести до справжнього військового конфлікту між Росією та Україною.
Як зазначає Ліпман, з огляду на історичні, мовні та культурні зв’язки цих народів це виглядає неможливим.
"Але хто міг передбачити югославські війни між слов’янами, які говорили практично однією мовою", - запитує автор.
За матеріалами Радіо "Свобода"