Польща вирішила обходитися без Росії
Польща повинна укласти контракти з норвезькими постачальниками газу для того, щоб країна не потерпала від перебоїв з постачаннями з боку російського "Газпрому".
Про це заявив у вівторок прем'єр-міністр Польщі Казимеж Марцинкевич в ефірі польського радіо.
За його словами, також повинно бути проведене розслідування дій польського газового монополіста, компанії PGNi відносно укладених нею контрактів з Росією.
Крім того, вважає прем'єр, перед цією польською компанією повинно бути поставлене питання про те, чому вона не інвестує кошти в розвідку газових родовищ у Польщі.
Марцинкевич відзначив, що в даний час польський уряд веде переговори з Норвегією й іншими можливими постачальниками газу.
Також уряд обговорює можливість будівництва газового терміналу, здатного приймати газ, що поставляється на судах.
За словами глави польського уряду, вартість будівництва цього терміналу буде меншою за ті втрати, яких може зазнати Польща у випадку зриву постачань російського газу.
"Газпром" поставляє в Польщу щорічно 42%, від загального обсягу газу, споживаного в цій країні.
Норвезькі постачальники газу зі свого боку заявляють, що вони мають невеликі вільні потужності і не можуть внести вклад у полегшення енергетичної кризи.
"Немає абсолютно ніякої можливості для збільшення експорту в яку-небудь країну", - заявив у понеділок в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Центральна Європа" представник ведучої норвезької газової компанії "Статойл" Ола Мортен Аанестад. За його словами, "у Європі немає альтернативних постачальників газу".
Аанестад додав, що "будь-який розсудливий партнер, що розраховує на норвезький газ, повинен готуватися до терміну в кілька років, перш ніж почнуться реальні постачання".
Норвегія, відзначив він, цього року збільшила виробництво й експорт газу, "але це було зроблено на підставі угод, досягнутих кілька років тому".
Аналогічну думку висловили і представники ще однієї великої норвезької нафтової компанії "Норск Хідро". За їхніми словами, "компанія працює на повну потужність і робить усе можливе для забезпечення довгострокової стабільності європейського газового ринку".