Незважаючи на газову війну, половина росіян бажає Україні добра
48% росіян, прогнозуючи майбутнє відносин з Україною, дотримується помірно-оптимістичних оцінок, вважаючи, що ці відносини хоча і не будуть братерськими, проте, нормалізуються.
Про це Всеросійський центр вивчення суспільної думки (ВЦВСД) повідомив "Інтерфаксу" у п'ятницю.
Така точка зору має помітно більше прихильників, ніж три місяці тому (38% у жовтні 2005 року).
Оптимістичний прогноз майбутньому російсько-українських відносин, відповідно до проведеного в середині січня опитування, дав кожен третій респондент - 32% вважає, що рано чи пізно відновиться їх дружній характер.
Песимістів, які вважають, що відносини наших країн постійно погіршуватимуться, виявилося вдвічі менше (15%).
За даними ВЦВСД, утроє скоротилася (з 16 до 5%) кількість тих, хто вагається з оцінками - велика їх частина примкнула до табору "оптимістів".
Кожен другий росіянин - 51% - вважає, що інтересам Росії відповідає такий розвиток подій на Україні, що зробить її в підсумку сильною і незалежною державою. Протилежної точки зору, що Росії було б вигідніше мати в себе "під боком" слабкого і несамостійного сусіда, дотримують 28%.
За слабку й уразливу Україну частіше інших виступають найбідніші шари російського суспільства (з доходами на члена родини до 1500 карбованців на місяць) - серед них такою її хотіли б бачити 35% респондентів, тоді як серед інших дохідних груп - 24-29%.
Однак, незважаючи на останні події в російсько-українських відносинах, більшість росіян (60%) продовжують вважати Україну партнером Росії, третина опитаних, навпаки, розглядає її як суперника, конкурента (15%) або навіть ймовірного супротивника Росії(16%).
Опитування 1564 росіян проводилося в 153 населених пунктах у 46 областях, краях і республіках РФ.