Українці стали на бік Ющенка

П'ятниця, 20 січня 2006, 14:27

Громадяни України підтримують дії влади у врегулюванні газової проблеми і не підтримують радикальних дій щодо газової угоди, що пропонують окремі політичні сили.

Як заявив директор Національного інституту стратегічних досліджень при президенті Юрій Рубан на прес-конференції в п'ятницю в Києві, про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного інститутом у 8-ми обласних центрах України 15 січня.

Під час дослідження було опитано 8 тис. респондентів. Метод опитування - вуличне експрес-опитування (інтерв'ю).

Відповідаючи на питання "що, на вашу думку, є основними причинами газового конфлікту", 29,9% респондентів сказали: "бажання Росії вплинути на результати майбутніх парламентських виборів".

25,4% вважають, що "основними причинами газового конфлікту стало бажання Росії одержати більше грошей за газ", 24,0% опитаних вважають, що це "бажання Росії одержати контроль над газотранспортною системою України".

23,8% респондентів відповіли, що "основними причинами газового конфлікту є бажання Росії покарати Україну за незалежну політику".

22,4% опитаних відзначили, що "основними причинами газового конфлікту є неправильна позиція керівництва України в ході переговорів", 11,8% - "небажання України платити справедливу ціну за газ", 10,1% - "бажання України одержати більше грошей за транзит газу" і 5,5% вагалися відповісти на запитання, що є основними причинами газового конфлікту.

38,6% респондентів вважають, що переговори України з Росією по газовому конфлікту закінчилися тимчасовим перемир'ям, 24,7% - досягненням розумного компромісу, 22,5% - поразкою України, 7,0% - перемогою України і 7,3% респондентів відповіли, що їм важко відповісти на дане запитання.

Близько 60% (58,1%) опитаних вважають, що Україна в зв'язку з вимогою Росії перейти на світові ціни на газ, має перейти на світові ціни у всіх інших питаннях, у тому числі по оплаті оренди російським Чорноморським флотом бази в Севастополі. 27,4% вважають, що Україна не повинна цього робити і 14,5% вагалися з відповіддю.

41,2% респондентів вважають, що угоди за умовами перебування в Україні ЧФ Росії можуть бути переглянуті у вигідний для України момент, 28,5% вважають, що вони повинні залишатися в силі як можна довше, 17,9% думають, що ці угоди повинні бути розірвані негайно і 12,4% вагалися з відповіддю.

45% респондентів не підтримують рішення про недовіру уряду Юрія Єханурова, прийнята Верховною Радою, 38,2% підтримують це рішення, 16,8% вагалися відповісти на це питання.

За словами Рубана, результати опитування показують, що "ситуацію сильної інформаційної атаки, громадяни України зберегли людське достоїнство і показали, що живуть власним розумом".

Директор Національного інституту стратегічних досліджень відзначив, що результати опитування свідчать про те, що в 41,7% громадян України ставлення до Росії після газового конфлікту не змінилося.

26,2% відповіли, що до конфлікту ставилися до Росії добре, а зараз стали гірше ставитись. 9,4% вагалися відповісти на запитання, яким було їхнє ставлення до Росії до газового конфлікту і як воно змінилося тепер.

"Інтерфакс-Україна"