Литвин не хоче бути в "зграї товаришів", а його б'ють з усіх боків
Спікер Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що Україні не слід ставати експортером демократій на ближньому зарубіжжі.
"Думаю, не найбільш правильний шлях для нашої країни брати на себе місію експортера демократії. У першу чергу, варто показувати приклад демократичної облаштованості у власному будинку", - сказав він в інтерв'ю "Российской газете".
"І енергія, з якою ми іноді намагаємося учити уму-розуму за межами країни, говорить про те, що ми не можемо вирішити ці проблеми в себе", - додав Литвин.
Спікер також не виключає, що політична ситуація в Україні загостритися після парламентських виборів 2006 року.
"Я цього не виключаю. Але те, що відбувається в Україні сьогодні, я маю на увазі розпалення політичної боротьби, видимої і невидимої, говорить про те, що суспільство знаходиться в невротичному стані", - сказав він.
На його думку, це ненормальне явище і такий рівень політизації не потрібен у суспільстві.
"Існує небезпека, що парламентські вибори можуть зафіксувати територіальні розмежування. А це вже небезпечно для країни, яка у територіальному плані переживає період нестабільності", - додав Литвин.
Спікер також розкритикував українську владу за непродуману економічну політику, а також за "кадрові чистки".
"Кадрові чистки, проведені в країні, призвели до того, що ми маємо у владі непрофесіоналів, криза управління, яка, зрозуміло, позначилася на нашій економіці", - сказав він.
З великим запізненням, на думку спікера, було підписано й меморандум про взаєморозуміння між президентом Віктором Ющенком і головою Партії регіонів Віктором Януковичем.
"У ньому зафіксовані ті реалії, що склалися в країні після виборів глави держави. Але, на мій погляд, ці домовленості не виконуються. У цьому сутність відчуження між регіонами і політичними елітами", - сказав він.
Крім того, Литвин вважає, що Україна неправильно проводить газову політику з Росією і "у низці випадків Київ спровокував таку "ринкову" позицію Москви".
Литвин також сказав, що не приймає ту або іншу політичну сторону, а намагається "проводити політику, що поєднує людей".
"Не хочу опинитися в "зграї товаришів". Я хочу виходити з інтересів суспільства і бути на боці людей. Це складно, тому що і зліва, і справа, знизу і зверху одержуєш удари. Тому що кожен політик хоче, щоб ти був з ним. Якщо ти не з ним, то він вважає, що ти проти нього", - сказав він.
Українська правда