ПОЛІТРЕФОРМУ ЗА П’ЯТЬ ДНІВ ДО ВСТУПУ В ДІЮ ВИЗНАЛИ НЕЗАКОННОЮ
Очолювана міністром юстиції Сергієм Головатим Нацкомісія зі зміцнення демократії та верховенства права закликає звернутися до Конституційного суду для скасування політреформи.
"Процес розгляду та ухвалення змін до Конституції супроводжувався грубим порушенням розділу XIII Конституції та процедури розгляду законопроектів, визначеної регламентом Верховної Ради", - сказано у висновку комісії.
У рішенні комісії також сказано, що зміни до Основного закону "не відповідають принципам Конституції, а саме: демократії, народного суверенітету, поділу влади, верховенства права й законності".
Також на підставі порівняння змін до Конституції з документів Ради Європи, комісія встановила невідповідність закону європейським стандартам.
У підсумку Нацкомісія вирішила, що є підстави для звернення до Конституційного Суду з приводу визнання цих змін до Конституції неконституційним.
"Національна комісія дійшла висновку, що закон "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року № 2222-VI слід розглядати як actum nullum ab initio [акт, недійсний з моменту виникнення]. Тому він не може вважатися складовою чинної Конституції України", - сказано в прес-релізі Мін'юсту.
За словами міністра Сергія Головатого, висновок комісії – це "сухий юридичний аналіз, позбавлений політики".
Головатий додав, що, за висновком комісії, "внесення радикальних змін до Конституції не спиралося на консолідовану підтримку українського суспільства загалом та Верховної Ради зокрема".
Він сказав, що єдиний орган в державі, який може перевірити легітимність конституційних змін – це Конституційний Суд.
"Але цей орган вже два місяці як паралізований саме внаслідок деструктивної позиції Верховної Ради, яка перешкоджає діяльності цього судового органу, бо не приведено до присяги суддів Конституційного Суду, призначених президентом та з’їздом суддів", - зазначив Головатий.
Як відомо, Головатий виступає послідовним опонентом внесених у грудні 2004 року змін до Конституції. Вони вступають у дію з 1 січня 2006 року.
Українська правда