ЄС покаже Україні, як треба відповідати за свої слова
Верховний представник ЄС Хав'єр Солана, єврокомісар Беніта Ферреро-Вальднер, а також міністри закордонних справ України та Молдови Борис Тарасюк і Андрій Стратан візьмуть участь у церемонії початку роботи моніторингової місії ЄС в Одесі.
Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Європейську комісію.
"Ми починаємо місію у відповідь на прохання українського і молдавського президентів, що продемонстрували свою відданість європейським цінностям", - сказав Солана напередодні церемонії.
"Місія також буде відігравати важливу роль у створенні умов для пошуку мирного врегулювання придністровського конфлікту", - додав він.
У свою чергу Ферреро-Вальднер висловила надію, що місія, організована Європейською комісією за участю експертів з 16 країн ЄС, підвищить здатність функціонування молдавських та української прикордонних служб.
"Це знизить ризики від кримінальної діяльності, таких, як торгівля людьми, контрабанда, поширення зброї і митні зловживання", - зазначила Ферреро-Вальднер.
"Я сподіваюся, що це також допоможе гарантувати кишинівському уряду одержання усього мита, що принесе реальні економічні вигоди країні", - підкреслила вона.
До складу місії входять прикордонні поліцейські і податківці з 16 країн ЄС. Її очолив бригадний генерал Ференс Банфі з Угорщини.
Місія одержала мандат на 2 роки, що може бути продовжений. Вартість її функціонування складає близько 8 млн. євро.
Місія буде мати штаб-квартиру в Одесі і п'ять польових офісів. Своїх експертів направили Австрія, Чехія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Великобританія.
Як відомо, верховний представник ЄС Солана має намір після саміту Україна-ЄС 1 грудня в Києві провести двосторонню зустріч із президентом Віктором Ющенком і зустрітися з міністром оборони Анатолієм Гриценком.
1 грудня Солана і Ферреро-Вальднер візьмуть участь у роботі саміту Україна-ЄС, що пройде під головуванням прем'єр-міністра Великобританії Тоні Блера і за участю президента Єврокомісії Хосе Мануелем Баррозу.
Раніше Єврокомісія неодноразово заявляла про готовність у наданні допомоги в розв'занні придністровського конфлікту.