Івченко не дасть Туркменбаші і зайвої копійки

Четвер, 24 листопада 2005, 16:36

Україна не має наміру погоджуватися з підвищенням ціни на туркменський газ у 2006 році з $44 до $66 за 1 тис. куб. м.

Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Івченко на прес-конференції в Києві в четвер.

За його словами, Україна ще влітку уклала з Туркменістаном контракт про постачання в 2006 році туркменського газу за ціною $44 за 1 тис. куб. м.

Реклама:

Тому заява туркменської сторони про намір підвищити ціну на експортований, у тому числі в Україну, газ можна розцінювати як спробу в односторонньому порядку змінити умови вже підписаного контракту, вважає Івченко.

"Ми не бачимо підстав погоджуватися на підвищення ціни на туркменський газ", - підсумував він.

Як повідомлялося, Україна законтрактувала в Туркменістані на 2006 рік 39 млрд. куб. м газу за ціною $44 за 1 тис. куб. м.

РЕКЛАМА:

Президент Туркменії Сапармурат Ніязов 18 листопада на засіданні кабінету міністрів країни заявив, що з 1 січня 2006 року для всіх покупців туркменського природного газу буде встановлена єдина ціна в розмірі $60 за 1 тис. куб. м.

Ніязов пояснив, що таке рішення пов'язане зі значним підвищенням світових цін на нафтогазове й інше обладнання, що використовується для видобутку газу.

Ціна на туркменський природний газ для України в 2004 році складала $44 за 1 тис. куб. м. При цьому його оплата вироблялася коштами і товарами (послугами) у співвідношенні 50/50.

У першому півріччі поточного року Україна здобувала туркменський газ по $58 за 1 тис. куб. м, також розраховуючись валютою і товарами. Нинішнє керівництво "Нафтогазу України" у червні 2005 року домовилося про зниження ціни до колишніх $44 за 1 тис. куб. м, відмовивши від практики оплати газу товарами і послугами.

Таким чином, Україна з 1 липня поточного року здобуває туркменський природний газ за ціною $44 за 1 тис. куб. м на туркменсько-узбецькому кордоні, оплачуючи його виключно валютою.

Доставку туркменського газу від туркменсько-узбецької до російсько-українського кордону здійснює компанія RosUkrEnergo.G. (Швейцарія).

"Інтерфакс-Україна"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування