Єхануров підготував таємний план для Ахметова і Пінчука
Керівництво України проведе ряд двосторонніх переговорів із представниками найбільших фінансово-промислових груп України для рішення проблем з підприємствами, законність приватизації яких викликає сумніви.
Про це в інтерв'ю журналістам у п'ятницю в Брюсселі повідомив прем'єр України Юрій Єхануров.
Він нагадав, що президент Віктор Ющенко має намір зустрітися з представниками найбільшого бізнесу, а після цього почнеться етап двосторонніх переговорів з кожним з них.
"В нас уже є порядок денний практично по кожній серйозній фінансово-промисловій групі, і ми готові з ними розмовляти по об'єктах, які фактично були на вустах практично кожного українця, на сторінках газет, на телебаченні. Ми маємо відповісти українцям із приводу цих об'єктів", - сказав Єхануров.
Він відзначив, що знайдено спосіб рішення цієї проблеми, який дозволить вирішити питання із сумнівною приватизацією і не допустити його перегляду в майбутньому. Єхануров відзначив, що не хотів би передчасно розкривати схему, що розроблена.
"Держава візьме на себе зобов'язання, і ці зобов'язання будуть підтверджені в суді", - заявив прем'єр.
Єхануров також повідомив, що має намір наступного тижня разом зі спікером Володимиром Литвином зустрітися з парламентськими фракціями і групами з питання про законопроекти, необхідні для вступу України у Всесвітню торговельну організацію.
"Я буду просити їх про те, щоб вони зрозуміли, що це потрібно всій країні", - сказав він.
Прем'єр відзначив, що на переговорах з депутатами можливі компроміси. "Як тільки я отримаю сигнал від нашого парламенту, ми вступимо в переговорний процес", - сказав Єхануров.
"Я не хотів би бути на місці тих політичних сил, які зараз загублять це. Повірте, що їхній внесок буде відомий кожному українському виборцю, і вони повинні розуміти, який хрест вони будуть нести на цих виборах", - заявив глава уряду.
Єхануров відзначив, що в Україні усвідомлюють, що всі домовленості, щодо вступу у ВТО, мають бути зрозумілі Росії. На його думку, в України з Росією велика ділянка загальної границі і багато домовленостей на двосторонньому і багатосторонньому рівні.
Український прем'єр зауважив, що вступ Росії до ВТО "це питання теж місяців". "Дуже хотілося б, щоб і Росія вступила у ВТО, і в такий спосіб не буде цих проблем, про які зараз багато говорять", - сказав він.
Прем'єр підкреслив, що на нинішньому етапі підготовки України до вступу у ВТО залишилося домовитися з трьома країнами - США, Австралією і Китаєм.