Мрія Ющенка принесе Україні те, чим пишався Янукович
Міністерство економіки прорахувало, що при вступі України у Світову організацію торгівлі додатковий приріст внутрішнього валового продукту становитиме 1,9%.
"Ми орієнтуємося на істотний приріст внутрішнього валового продукту. Це плюс 1,9% ВВП за консервативним сценарієм", - сказав міністр економіки Арсеній Яценюк, повідомляють Українські новини.
З його слів, прямі іноземні інвестиції при вступі у СОТ як правило зростають на 30% щорічно.
Серед негативних наслідків вступу у СОТ Яценюк назвав у короткостроковій перспективі падіння в харчовій і переробній промисловості в агропромисловому комплексі.
"Як правило, країни-члени СОТ одержують до 10% зниження в цих секторах протягом першого-другого року (після вступу у СОТ)", - сказав міністр.
З його слів, Кабінет міністрів розуміє, що такі наслідки мають не тільки економічний, але й соціальний характер.
У зв'язку із цим він вважає за необхідне підвищити ефективність державної підтримки АПК.
Зі слів Яценюка, у середньому держава витрачає близько 1 млрд. доларів за рік на таку підтримку й зараз мусить максимально сконцентрувати ці ресурси на галузях, які наштовхнуться на ризик при вступі у СОТ.
Зі слів Яценюка, вступ у СОТ породить проблему дешевого імпорту в Україну агропромислової продукції та інших товарів.
З його слів, уряд буде вживати суворих заходів до іноземних виробників за демпінг на українському ринку.
"Якщо в українських виробників буде достовірна інформація про демпінгування на українському ринку, Міністерство економіки буде негайно реагувати й застосовувати заходи для введення імпортного мита на тих виробників, які порушують умови ГАТТ-СОТ", - сказав Яценюк.
З його слів, імпортні мита, які діють в Україні зараз, у деяких випадках навіть нижчі від тих, які передбачені правилами ГАТТ-СОТ, і в разі вступу у СОТ уряду доведеться підняти імпортні мита по окремих ставках, якщо вони шкодять національному виробникові.
Яценюк сказав, що на перспективи вступу у СОТ потрібно дивитися загалом, а не за окремими секторами.
"Загалом держава виграє. Україна зобов'язана встати в ряд з тими країнами, які займають 95% загальносвітового виробництва", - сказав Яценюк.
Президент Віктор Ющенко почав політраду з лідерами фракцій і груп ради за участю членів Кабміну, присвячену у тому числі й прийняттю парламентом законодавчих змін для вступу у СОТ.