Литвин проти хрущовських обіцянок на виборах
Спікер Верховної Ради Володимир Литвин застеріг інші органи влади від втручання в діяльність Верховної Ради.
Про це він заявив, відкриваючи восьму сесію Верховної Ради.
"Як і попередня, так і нинішня влада, прагнуть допомогти Верховній Раді зорганізувати краще роботу. Це можна і треба вітати. Як би за тим не проглядалося, тоді і зараз, непереборне прагнення здійснювати зовнішнє управління вищим представницьким органом народу", - зазначив Литвин.
Спікер нагадав, що в "цивілізованому світі більшість формує уряд, а не навпаки. Він запропонував поставити на голосування це питання, щоб перевірити ставлення до нього депутатів. Що стосується підвищення прохідного бар'єру на парламентських виборах , то Литвин вважає, що це питання необхідно відкласти "до кращих часів".
"Він закликав вибудовувати політику "на принципах примирення, порозуміння і компромісу".
"Час зрозуміти, що будь-яка барикада ділить суспільство на два тупики, з яких нема виходу", - наголосив спікер.
Він також звернув увагу на кадрову політику в державі.
"Складається враження, що в цьому питанні ми недалеко відійшли від середньовіччя. Якщо раніше переможці отримували як приз територію і населення, то зараз – право керування і територіями, сферами і людьми. Уміння своєчасно вигукнути гасло не повинно служити підставою для заняття тієї чи іншої посади", - сказав Литвин.
"Раніше не можна було зайняти відповідної посади без членства в партії, зараз посадовцям все частіше натякають, що без опартійнення у них нема майбутнього", - наголосив спікер.
"Українська політична еліта має представляти інтереси народу, а не інтересу кланів, конгломератів, і не нагадувати недозрілі плоди. У святому письмі є слова – не служіть господу руками. Давайте скажемо: не можна служити Україні руками", - додав він.
"Україна значно ослаблена навіть порівняно зі складним минулим роком. Характерні ознаки цього політична нестабільність здебільшого через генерування розколів, відцентрових явищ, протистояння і конфліктів, економічна стагнація із загрозою переростання в економічну кризу, відсутність помітного прориву в зовнішній політиці, попри гарні перспективи, невиразний морально-психологічний клімат в суспільстві", - відзначив Литвин.
"Суспільство готове й потребує серйозної розмови, дискусії, в першу чергу, щодо життєвого рівня, безпеки громадян", - наголосив спікер.
Він закликав відмовитися від практики "перестрибування з теми на тему, відтворення хрущовських обіцянок, особливо під вибори".
"Українська правда"