Матвієнко заявляє про корупційний переворот у Криму
Кримський прем'єр Анатолій Матвієнко заявляє, що в автономії готується "корупційний переворот", завданням якого є кардинальна зміна принципів здійснення владних повноважень в АРК.
Про це він заявив у понеділок на брифінгу в Сімферополі, повідомляє Інтерфакс-Україна.
У зв'язку із цим Матвієнко просить президента Віктора Ющенка негайно відреагувати на ситуацію в Криму, обіцяючи надати главі держави імена тих, хто має намір це зробити.
"У Криму готується корупційний переворот, що ставить завдання кардинально змінити принципи здійснення владних повноважень в АРК, встановити на місці конституційної Ради міністрів закриту тіньову структуру, обрану зі зручних для маніпуляцій людей, що є зрадою інтересам Криму й України", - заявив Матвієнко.
Як відзначається в зачитаній прем'єром журналістам заяві, "шляхом спроб прямого підкупу частини депутатів, шляхом шантажу Верховна Рада АРК насильно втягується до цього перевороту".
За словами Матвієнка, за участі керівництва кримського парламенту "проводяться таємні збори, на яких розробляються юридичні основи закріплення корупційної конфігурації влади в Криму".
Також він заявив, що в цей час у Криму спостерігається системне протистояння "між урядом автономії й цілою низкою кримінальних-фінансових груп, що мають прикриття в представницьких і правоохоронних органах республіки".
Причина протистояння, за словами Матвієнка, полягає в тому, що нинішній уряд Криму намагається зробити економіку автономії прозорою, вивести з тіні фінансові потоки, навести порядок у ключових галузях економіки, однак постійно наштовхується на "запеклий опір кримінальних груп".
Ці групи, за словами Матвієнка, "протягом довгих років систематично розкрадають ці галузі, перетворюючи Крим на один із найбідніших регіонів України".
У заяві Матвієнка відзначається, що "як тільки уряд провів відповідні перевірки й приступив до ліквідації звичних корупційних схем, Рада міністрів піддалася жорстокій атаці з боку кримінального співтовариства й частини політичної еліти Криму".
"Більше того, були задіяні прийоми образливої телевізійної пропаганди, а частина кримських політиків намагалася знайти підтримку своїм корупційним планам у Києві, поширюючи свідомо хибну інформацію й обіцяючи спільну участь у поділі майбутніх портфелів і тіньових грошей", - продовжив Матвієнко.
Він також відзначив, що спроби "звернення до правоохоронних органів найчастіше не просто глухнуть, але бумерангом б'ють по самому уряду".
Матвієнко звертається до президента із проханням негайно відреагувати на ситуацію в автономії й вжити твердих заходів, підкреслюючи, що при цьому "президентові будуть надані імена всіх авторів, які бажають здійснення "кримського корупційного перевороту".
Прем'єр Криму також вважає за необхідне звернутися до РНБОУ з вимогою негайно призначити комплексну перевірку правоохоронних органів Криму "для вироблення дій, спрямованих на розрив стійких зв'язків між кримським криміналітетом і кримськими правоохоронцями".
"При цьому наполягаю на тому, щоб РНБОУ в повному обсязі перевірила діяльність уряду АРК", - підкреслив Матвієнко.
Крім того, кримський прем'єр вимагає від Верховної Ради і спікера Володимира Литвина створення спеціальної парламентської комісії "для захисту конституційного ладу України і встановлення справжніх причин, особистих мотивів і ступеня участі членів політичного співтовариства Криму, а також депутатів Верховної Ради в корупційному перевороті".
Він також вважає за необхідне сформувати при Раді міністрів Криму спеціальну робочу групу, "яка займеться ретельним вивченням тіньових кримінальних схем і з'ясуванням причетності окремих республіканських політиків до цих схем".
Матвієнко заявив, що "ситуація в автономії завжди була непростою. Але причини сьогоднішньої кризи криються в бажанні частини політичної еліти зберегти привілеї для тіньового або "родинного" бізнесу. Нічого більше".
"Однак я впевнений у тім, що порядок в автономії буде забезпечений у повному обсязі, а інтереси простих кримчан жодною мірою не постраждають від авантюрних дій кримінальних-політичних кланів. І для цього я докладу всі зусилля", - заявив Матвієнко.
Верховна Рада Криму дала згоду на призначення Матвієнка головою Радміну автономії 20 квітня цього року.
Претендент на пост голови кримського уряду набрав необхідну кількість голосів із другої спроби.
Матвієнко змінив на цій посаді Сергія Куніцина, який сам подав у відставку.
До цього Матвієнко був депутатом України. Обраний до Верховної Ради за списком БЮТ (другий номер списку).
Лідер Української республіканської партії "Собор". 19 травня парламент достроково припинив його повноваження.