"Приват" купить завод Пінчука і не віддасть йому 420 мільйонів
Група "Приват" заявляє про бажання брати участь у повторній приватизації Нікопольського заводу феросплавів у випадку її проведення.
Про це на прес-конференції в Києві в четвер заявив голова наглядової ради компанії "Славутич - капітал" Геннадій Корбан, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Якщо держава вирішить реприватизовувати, ми хочемо, щоб це було виставлено на відкритий аукціон, і ми готові брати участь у цьому відкритому аукціоні нарівні з Пінчуком, нарівні з російськими інвесторами, нарівні з іноземними інвесторами", - сказав він.
Корбан вважає, що краще заплатити гроші державі, "ніж заплатити гроші в кишеню Пінчуку за крадений пакет акцій".
За його словами, у 2003 році НЗФ було приватизовано незаконно. Корбан також відзначив, що за так званий патронат цієї угоди хтось може одержати біля $50 млн.
"Мова йде про близько $50 млн. Інакше кажучи, сума цієї угоди 370 млн. плюс 50 млн., разом 420 млн. Ми говоримо - може, краще ці 420 млн. заплатити в бюджет держави", - сказав він.
Перший заступник глави правління ЗАТ "Приватбанк" Тимур Новіков підкреслив, що група "Приват" ініціювала проведення зборів акціонерів, які відкрилися в четвер, 28 липня.
За його словами, акціонери, які вже зареєструвалися, володіють більш ніж 26% акцій НЗФ. Новіков також відзначив, що ці акціонери очікують участі в зборах держави. "Ми будемо чекати державу, йти на ці збори, реєструватися і здійснювати своє право акціонера проголосувати на зборах", - сказав він.
Корбан також підкреслив, що Фонд держмайна має прийняти на баланс 50% плюс 1 акцію і реалізувати свої інтереси як власника акцій.
Разом з тим, відзначили Новіков і Корбан, якщо держава вирішить не проводити повторну приватизацію НЗФ, вони будуть себе "комфортно почувати як міноритарні акціонери".
Якщо ж за підсумками відкритого конкурсу контрольний пакет акцій придбає інша компанія, Корбан пообіцяв, що група "Приват" зніме всі претензії, "припинить корпоративні війни" і помириться з новим власником, продовжуючи залишатися міноритарним акціонером підприємства.
Як відомо, 25 липня Апеляційний господарський суд Києва задовольнив апеляцію Генпрокуратури і Кабміну і визнав незаконною приватизацію 50%+1 акція НЗФ, після чого консорціум "Придніпров’я" оскаржив це рішення у Вищому господарському суді.
У четвер Вищий господарський суд призупинив рішення Апеляційного господарського суду Києва про визнання незаконною приватизації 50%+1 акція НЗФ консорціумом "Придніпров’я".
"Придніпров’я" контролює корпорація "Інтерпайп", заснована Пінчуком.
Спостерігачі відзначають, що інтереси "Привату" лобіює прем'єр Юлія Тимошенко.