Захисники журналістів пікетуватимуть податківців

Понеділок, 25 липня 2005, 13:09

Незалежна медіа-профспілка України оголосила про намір пікетувати Державну податкову адміністрацію на знак протесту проти блокування органами ДПАУ її діяльності.

Вона офіційно повідомила про це столичну владу, заявив у понеділок на прес-конференції голова НМПУ Сергій Гузь.

За його словами, хронологія цього конфлікту тягнеться з 20 травня, коли заступник начальника Державної податкової інспекції в Оболонському районі міста Києва Самофал відмовив профспілці у присвоєнні коду неприбутковості (рішення №144 від 20 травня 2005 року).

23 травня Гузь звернувся до колег у ЗМІ з прес-релізом про блокування податковою інспекцією діяльності профспілки. Тоді ж, за його словами, НМПУ звернулася до міжнародних організацій журналістів і направила скаргу на дії Державної податкової інспекції в Оболонському районі міста Києва до ДПА Києва.

"24 травня, - сказав Гузь, - НМПУ вчергове звернулася до Державної ДПА в міісті Києві з вимогою відмінити рішення Оболонської податкової інспекції та надати профспілці код неприбутковості, проте все зводиться до відписок. Згодом НМПУ отримала відповідь, яка майже копіює відповідь "оболонських" податківців".

За його словами, 9 червня лист протесту до президента Віктора Ющенка направили генеральний секретар Міжнародної федерації журналістів Айдан Вайтт, генеральний секретар Національної спілки журналістів Великої Британії та Ірландії Джерелі Діар, голова Європейської федерації журналістів, віце-президент Шведської профспілки журналістів Арне Коніг, президент Профспілки хорватських журналістів, член виконавчого комітету МФЖ Ясміна Попович, президент Норвезької профспілки журналістів Анн-Магріт Аустена.

У колективному листі вони наголошують на упередженому ставленні до НМПУ з боку ДПАУ.

Як продовжив Гузь, 29 червня НМПУ направила скаргу в ДПАУ.

11 липня, за словами голови НМПУ, він разом із Конігом зустрівся з прес-секретарем Ющенка Іриною Геращенко. Тоді ж Гузь, за його словами, після чотиригодинного очікування зустрічається з першим заступником голови ДПА Миколою Катеренчуком, який запевнив, що питання буде вирішено, оскільки "то, може, юристи щось наплутали".

"13 липня нам зателефонували із ДПАУ і повідомили, що спірне питання буде вирішене на користь НМПУ, - продовжив Гузь. - Але вже 15 липня до НМПУ приходить офіційний лист від ДПАУ, де вимоги профспілки проігноровані".

За словами Гузя, таке ставлення ДПАУ змусило 20 липня НМПУ подати позов на дії Державної податкової адміністрації до Господарського суду міста Києва, а з 1 серпня Комітет НМПУ вирішив розпочати низку акцій протесту на знак незгоди з такою позицією ДПАУ.

У свою чергу голова Київської незалежної медіа-профспілки Кирило Хорошилов зауважив, що журналістам газети "Президентський вісник", незважаючи на рішення про ліквідацію видання, досі не виплатити борг по зарплаті. "Навпаки, - сказав Хорошилов, - від головного редактора "Президентського вісника" вимагають, щоб він скасував раніше призначені журналістам премії".

Як наголосив гузь, "нині все більше і більше до нас надходить інформації про порушення прав журналістів".

"І ось, скажімо, випадок з колишнім редактором "7 днів" Василем Герусом красномовний цьому доказ. Журналіста просто можуть ув'язнити на три роки. Думаю, що на наступних парламентських виборах виникнуть великі проблеми зі свободою слова. Може не буде такої цензури, але проблеми будуть", сказав він.

Як відомо, екс-редактора рівненської газети "7 днів" Геруса, проти якого було порушено кримінальну справу через публікацію під час виборів псевдопрограми кандидата у президенти Ющенка, засуджено до трьох років ув'язнення з випробувальним терміном перебування на волі один рік.

УНІАН 

Читайте також:

Податківці тиснуть на захисників журналістів?

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування