Українці стали менше довіряти Ющенку й Тимошенко

Середа, 8 червня 2005, 17:01
Рівень довіри до державних органів влади в Україні падає.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного в травні 2005 року Українським інститутом соціологічних досліджень і Центром "Соціальний моніторинг".

Так, згідно з опитуванням, довіра до Верховної Ради в травні поточного року в порівнянні з березнем знизилась з 47 до 39%.

Рівень довіри до прем'єра також знизився з 60 до 58%, до Кабінету міністрів з 54 до 49%.

Менше стали довіряти громадяни і президенту. Його рейтинг знизився з 65 до 60%.

Рівень довіри до міліції зменшився з 38 до 36%, до Служби безпеки з 48 до 45%, до судових органів з 48 до 45%.

При цьому рейтинг голови Верховної Ради у травні в порівнянні з березнем виріс на 4%, і в цей час йому довіряють 55% опитаних.

Коментуючи ці дані, представник Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко підкреслив, що збільшується рівень недовіри до названих державних органів влади й до окремих їхніх діячів.

Наприклад, рівень недовіри до Тимошенко збільшився в травні в порівнянні з березнем на 4% і зараз становить 32%, до Віктора Ющенка - з 25% до 31%, до голови Верховної Ради - на 1% (31% у травні).

Рейтинг довіри до Нацбанку в травні порівняно з березнем знизився на 7% і зараз залишає 39%. Частка опитаних, що висловили недовіру, становить 42%, а в березні цей показник дорівнював 31%.

Фесенко також звернув увагу на те, що є розходження в довірі до органів влади й політиків, які очолюють ці органи. Так, наприклад, населення позитивно оцінює міністра внутрішніх справ Луценка, але в той же час ставлення до самої міліції не змінюється.

За словами експерта, зниження рівня довіри до органів державної влади й державних діячів має стати "тривожним дзвоником" для нової влади. Він також відзначив, що "помаранчева революція" відбулася нагорі, не зачепивши при цьому нижні щаблі влади.

Наприклад, рейтинг Тимошенко досить високий, але населення не довіряє місцевим органам влади, тобто існує великий дисбаланс в органах влади.

Соціологічні дослідження показують, що рівень довіри до ЗМІ в травні в порівнянні із груднем 2004 року виріс. Газетам у грудні довіряли 46% опитаних, у березні 57%; радіо - 49% й 58% відповідно; телебаченню - 50% й 63%.

ЛІГАБізнесІнформ

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування