Ющенко готовий миритися з Ахметовим і Пінчуком. Семенюк не згодна

Четвер, 2 червня 2005, 13:20
Президент України Віктор Ющенко підтримує ініціативу "мирової угоди" між Інвестиційно- металургійного союзі і державою по "Криворіжсталі", яка має ґрунтуватися на рішенні суду.

"Сьогодні завершується судове розслідування історії, пов'язаної з "Криворіжсталлю". Буде винесене відповідне рішення суду. Я особисто привітаю ініціативу щодо мирової згоди, яка може розглядатися й ґрунтуватися на рішенні суду", - сказав президент.

Коментуючи позицію української влади щодо участі індійської компанії Tata Group, яка брала участь у приватизації "Криворіжсталі", Ющенко відзначив: "Я мав контакти із провідними металургійними компаніями світу, у тому числі, індійською компанією Tata Group, що брала участь у приватизації "Криворіжсталі" і, по суті, була викинута з тендера по приватизації "Криворіжсталі".

При цьому президент відзначив, що зараз з цього питання ведуться активні консультації. "Позиція української влади буде твердою й однозначною: всі ці процеси мають відбуватися прозоро, привселюдно й на підставі закону", - наголосив він.

"Те, що були допущені грубі порушення в процесі приватизації "Криворіжсталі", для мене й для уряду це факт", - підкреслив Ющенко.

Тим часом голова Фонду держмайна України Валентина Семенюк заявляє, що мирової угоди по "Криворіжсталі", бути не може, оскільки були допущені порушення в ході приватизації цього підприємства.

За її словами, в Україні також немає нормативних актів, що регламентують рішення світових угод, "а для їхнього прийняття необхідна згода парламенту і час".

Щодо ймовірності укладення мирової угоди по справі "Криворіжсталі" після винесення рішення судом, Семенюк також відкинула таку можливість, адже аналогічні справи розглядаються і в інших судах, зокрема за її позовами, а також за позовами Павла Ігнатенка та Ірини Назарової.

Як повідомлялося, минулого тижня адвокати промислово-фінансового консорціуму ІМС у ході засідання Київського апеляційного господарського суду в справі про приватизацію "Криворіжсталі" подали клопотання відкласти засідання суду у зв'язку з наміром консорціуму запропонувати Кабінету міністрів укласти мирову угоду по підприємству.

Однак 30 травня суд відхилив клопотання ІМС і приступив до слухання справи по суті.

Київський апеляційний госпсуд з 27 травня розглядає апеляцію на рішення господарського суду Києва, яким визнаний незаконний продаж на приватизаційному конкурсі 93,02%-го пакету акцій "Криворізький гірничо-металургійний комбінат "Криворіжсталь".

Госпсуд Києва 22 квітня визнав незаконним продаж 93,02%-ого пакету акцій "Криворіжсталі" й ухвалив повернути ці акції Фонду держмайна України.

Суд також зобов'язав ФДМ, відповідно до законодавства, забезпечити повернення коштів "ІМС", що в 2004 році придбав зазначений пакет акцій комбінату на приватизаційному конкурсі за 4,26 млрд. грн. ІМС подав апеляцію на це рішення суду.

31 травня Генпрокуратура подала позовну заяву в Печерський районний суд Києва на ухвалу цього ж суду, винесену суддею Горяєвим у справі по позовах Ірини Назарової, Павла Ігнатенка, консорціуму "Інвестиційна група" через нові обставини у справі приватизації "Криворіжсталі".

56,25% ІМС контролює компанії System Capital Management, власником якої є Ринат Ахметов. 43,75% акцій ІМС належать корпорації "Інтерпайп", якою володіє зять екс-президента Кучми Віктор Пінчук.

Інтерфакс-Україна