Тимошенко залишилася "браконьєром" і веде Україну до занепаду?

Середа, 15 червня 2005, 13:18
Україна залишається "економічною колонією" Росії і "продовжує скочуватися до застою", що може перейти в "абсолютний занепад".

Про це йдеться в статті Джона Дізарда, опублікованій в "The Financial Times" у вівторок, повідомляє ИноСми.

На думку автора, зараз в Україні "усе так само погано, як і до помаранчевої революції".

"Замість того, щоб домогтися фактичної незалежності країни від Росії, олігархічний уряд, навпаки, дозволив їй залишитися економічною колонією", вважає Дізард.

За словами журналіста, головною проблемою для України є енергетична залежність від Росії.

"В України немає такого величезного вуглеводневого потенціалу, як у Росії, але її розвідані запаси, за деякого підвищення ефективності, могли б задовольнити як мінімум три чверті потреб країни", вважає він.

Однак, на думку Дізарда, "обсяги видобутку нафти в Україні падають, тоді як за останнє десятиліття видобуток у Росії зріс з 4 до 10 млн. барелей на день".

"Найбільший виробник нафти в країні, "Укрнафта", контролюється групою "Приватбанк", яка, дивлячись на все, поставила своєю метою знизити вартість компанії", говориться в статті.

Автор також наводить слова менеджера українських операцій компанії Kroes Energy Inc. з Калгари Еда Сазерна, який розповів, що "за минулий рік "Укрнафта" пробурила всього 60 свердловин у всій країні, а це менше навіть мінімуму, необхідного для збереження обсягів видобутку. Насправді, видобуток скоротився на 3%. "Приватбанк" планує знизити вартість "Укрнафти", щоб викупити її задешево".

Говорячи про "Укрнафту", Дізард відзначив, що "на даний момент "Приватбанк" контролює компанію, володіючи лише 42% акцій. А державній компанії "Нафтогаз України" належать 50% плюс 1 акція".

При цьому він підкреслює, що держава практично позбавлена можливості контролю над "Укрнафтою".

Автор також відзначає, що "справжньою загадкою" є ставлення до цієї проблеми прем'єр-міністра Юлії Тимошенко і наводить цитату "одного з нафтовиків", який вважає, що вона завжди залишиться "браконьєром" у нафтовій сфері і ніколи не перетвориться "у лісника".

У той же час, Ед Сазерн вважає, що "зрештою, уряд переможе. Потім вони забезпечать перехід контролю від "Приватбанку" до "Нафтогазу".

"Одна з причин, за яких Тимошенко одержить фактичний контроль над "Укрнафтою", - це потенційна можливість спеціальних дивідендів, державна частина якого піде на фінансування популістських пенсій", підводить підсумок Дізард.

Стаття під назвою "Помаранчева революція втрачає велич" вийшла в американському номері "FT".

"Українська правда"