Представниця ПАРЄ думає, що справу Гонгадзе ще не розкрили

П'ятниця, 1 квітня 2005, 14:28
Член Парламентської Асамблеї Ради Європи Сабіна Лейдхойсер-Шнарренбергер рекомендує Верховній Раді заслухати звіт тимчасової слідчої комісії з розслідування справи Георгія Гонгадзе.

Про це вона заявила в п'ятницю на прес-конференції в Києві, повідомляє Ліга.

За її словами, у неї склалося враження, що комісія провела дуже гарну роботу, і Лейдхойсер-Шнарренбергер пообіцяла вказати на це у своєму звіті.

Член ПАРЄ відзначила, що на даному етапі необхідно приділити увагу попередженню яких-небудь затягувань у розслідуванні справи Гонгадзе, оскільки розслідування триває вже більше 4 років.

Лейдхойсер-Шнарренбергер підкреслила, що для слідства у справі Гонгадзе дуже важливу роль мають записи майора Мельниченка.

Вона вважає, що така експертиза повинна бути проведена якнайшвидше. Вона також заявила, що оскільки тепер Мельниченко перебуває в США, то було б доцільно провести таку експертизу саме там із залученням українських експертів.

На думку Лейдхойсер-Шнарренбергер, у такий спосіб можна було б уникнути обвинувачень у якихось маніпуляціях із записами, а також розмов про те, що під час перевезення плівок з ними щось трапилося.

За словами представника ПАРЄ, на зустрічі з генпрокурором Святославом Піскуном той повідомив їй, що під час візиту в США він має намір допитати Мельниченка й забезпечити передачу плівок і записуючих пристроїв на предмет дослідження їхньої автентичності.

Під час конференції Лейдхойсер-Шнарренбергер відмовилася коментувати дії Бориса Березовського, який заявив про наявності в себе плівок Мельниченка. За її словами, важливо досліджувати плівки Мельниченка й внести ясність у це питання.

Водночас в інтерв’ю ВВС Лейдхойсер-Шнарренбергер заявила, що, попри наявність затриманих, ще рано говорити про завершення розслідування.

"Попри затриманих підозрюваних у виконанні вбивства Ґонґадзе, доки немає судового розгляду та вироку, не може бути мови про завершення розслідування. Та моїм завданням не є оцінка політичних декларацій щодо того в Україні. Йдеться про те, аби було все зроблене задля об'єктивного завершення розслідування вироком відповідних судових інстанцій", - зазначила представниця ПАРЄ.

Лейдхойсер-Шнарренбергер додала, що Рада Європи зацікавлена в повному розслідуванні справи та притягнення до відповідальності усіх виконавців та замовників убивства.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування