США хочуть знати, що при Кучмі продавали в Китай і Іран

Субота, 19 березня 2005, 10:51
США прискіпливо стежитимуть за розпочатим в Україні розслідуванням в зв’язку з продажем за часів президентства Леоніда Кучми 18 крилатих ракет Китаю та Ірану.

Про це в п’ятницю заявив заступник речника державного департаменту США Адам Ерелі, повідомляє "Німецька хвиля".

"Ми з нетерпінням чекатимемо результатів цього розслідування й працюватимемо разом з українцями над спільними діями задля недопущення подібного в майбутньому",- сказав Адам Ерелі.

На запитання журналістів, чи відомі американській стороні деталі оборудки й перші результати розпочатого розслідування, Ерелі відповів, що Вашингтону невідомо, які саме технології передавалися Китаю та Ірану і як вони можуть бути використані.

"Разом з українськими представниками ми обговорювали цей випадок лише в рамках нашого діалогу щодо нерозповсюдження зброї масового знищення",- наголосив Ерелі.

Американська преса, коментуючи факт продажу Україною крилатих ракет Китаю та Ірану, повідомляє, що радіус дії цих ракет, які можуть бути оснащені ядерними боєголовками, сягає 3-х тисяч кілометрів.

Відтак у зоні потенційної атаки українськими ракетами з території Китаю опинилася Японія, а з території Ірану – Ізраїль.

Водночас НАТО ще не оприлюднювало свою позицію щодо продажу ракет, мотивуючи це бажанням детально вивчити справу.

Втім представників альянсу тішить вже те, що українська влада проводить розслідування прозоро, повідомляє радіо "Свобода".

Один із речників альянсу, коментуючи повідомлення офіційного Києва, зауважив, що НАТО вже давно мав інформацію про те, що Україна продавала зброю в обхід ембарго Організації Об’єднаних Націй, але стара українська влада відмовлялася підтверджувати ці дані.

Хто конкретно в цьому винен – чи попередній президент України, чи колишній прем’єр-міністр, чи міністр оборони, чи якісь українські структури – повинні розібратися в першу чергу правоохоронні органи України: СБУ, міністерство внутрішніх справ, прокуратура, наголосив він і додав: якщо Україна побажає, то НАТО допоможе розібратись у цій та інших подібних справах.

Як повідомлявся, Financial Times з посиланням на інтерв'ю генпрокурора України Святослава Піскуна повідомила про факт продажу крилатих ракет: 12 - Ірану й 6 - Китаю без боєголовок в 2001 році.

Пізніше прокуратура спростувала це повідомлення, зазначивши, що мова йшла не про експорт, а про контрабанду.

Читайте також:

Піскуна неправильно зрозуміли. Україна не експортувала ракети, це була контрабанда?

Піскун пояснить, чому не розповів про ракети ще при Кучмі

ПІСКУН ПІДТВЕРДИВ, ЩО ЗА КУЧМИ В ІРАН ПРОДАЛИ РАКЕТИ

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування